Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Rozbudowa II linii metra. Otwarcie ofert przesunięte

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-07-17 16:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rozbudowa II linii metra. Otwarcie ofert przesunięte
mat. prasowe
Metro Warszawskie po raz kolejny przedłużyło termin składania ofert w przetargu na rozbudowę II linii metra o tzw. odcinki 3+3.Wprowadzono zmiany formalne w wymaganiach po odwołaniu jednej z firm.

Metro Warszawskie prowadzi teraz przetarg na rozbudowę II linii metra o tzw. odcinki 3+3, przylegające bezpośrednio do centralnego odcinka i obejmujące po trzy stacje w każdą ze stron (wizualizacje i więcej informacji). Na Woli, na odcinku zachodnim, pociągi dojadą do stacji C-6 Księcia Janusza. Natomiast na Targówku do stacji C-18 Trocka (ex Targówek II). Pierwotnie termin składania ofert wyznaczono na przełom I i II kwartału 2015 r., który następnie został przesunięty na 31 lipca br. Teraz po raz kolejny termin ten jest przesuwany.

Zmiany dokonano po odwołaniu złożonym do Krajowej Izby Odwoławczej przez firmę Inżynieria Rzeszów SA, która stwierdziła, że zamawiający bezprawnie rozszerzył zapisy SIWZ odnoszące się do okoliczności, w których wykonawcy są zobowiązani do złożenia dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia z postępowania wobec podmiotów udostępniających potencjał. Ponadto odwołujący wskazał na zaniechanie czynności opublikowania w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wprowadzonych zmian w treści ogłoszenia o zamówieniu.

Jak informuje Ratusz, w dokumentacji przetargowej zostały wprowadzone zmiany o charakterze formalnym. Przyczyną ich wprowadzenia jest zamiar ograniczenia ewentualnych protestów i odwołań. Po wprowadzeniu zmian oferty nie mogą jednak zostać otwarte wcześniej niż po 22 dniach. Dlatego została podjęta decyzja, że oferty w przetargu na budowę pierwszej części odcinka zachodniego oraz pierwszej części odcinka północno-wschodniego (tzw. „3+3”), zostaną otwarte 10 sierpnia br.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rozbudowa metra ruszy w majówkę. Pierwsze działki przekazane

Przestrzeń

Rozbudowa metra ruszy w majówkę. Pierwsze działki przekazane

Witold Urbanowicz 31 marca 2016

Metro wyrusza na Targówek. Umowa na budowę podpisana

Przestrzeń

Metro wyrusza na Targówek. Umowa na budowę podpisana

Witold Urbanowicz 11 marca 2016

Metro. Komplet dokumentów dla odcinka wschodniego. Jutro umowa

Komunikacja

Metro. Komplet dokumentów dla odcinka wschodniego. Jutro umowa

Witold Urbanowicz 10 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5