Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rowerowa S5. Wojewoda wielkopolski pyta samorządy

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-02-02 09:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UWWW

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rowerowa S5. Wojewoda wielkopolski pyta samorządy
mat. prasowe
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zwrócił się z zapytaniem do samorządów, na których terenie przebiega trasa S5, o chęć włączenia się w projekt Rowerowej S5. Jest to rezultat rozmów, jakie wojewoda odbył w ubiegłym roku podczas wizyty w Rawiczu. Zbigniew Hoffmann zaznacza, że prócz aspektu turystycznego, liczy się dla niego kwestia bezpieczeństwa.

W październiku 2016 roku wojewoda Zbigniew Hoffmann odbył wizytę w Rawiczu. Podczas spotkania z samorządowcami burmistrz Grzegorz Kubik przedstawił wojewodzie projekt Rowerowej S5 polegający na utworzeniu trasy rowerowej wzdłuż drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań-Wrocław z wykorzystaniem m.in. dróg serwisowych.

Głównym problemem zgłaszanym przez użytkowników dróg jest brak ich ciągłości. Udrożnienie przejazdów na brakujących odcinkach pozwoliłoby na stworzenie szlaku rowerowego prowadzącego wzdłuż drogi S5. Podczas spotkania wojewoda zadeklarował objęcie patronatem projektu. – Rozwiązanie zaproponowane przez burmistrza Kubika wydaje się być sensowne. Prócz walorów turystycznych przekonuje mnie aspekt bezpieczeństwa. Przy drogach szybkiego ruchu często lokują się zakłady pracy, do których właśnie drogami serwisowymi, przez znaczną część roku, rowerami dojeżdżają pracownicy – tłumaczy Zbigniew Hoffmann. – Dlatego podjąłem decyzję o skierowaniu zapytań do samorządów, które znajdują się wzdłuż trasy S5 w województwie wielkopolskim, aby zweryfikować zainteresowanie i możliwości włączenia się w projekt. Wojewoda może być w tym aspekcie koordynatorem – dodaje.

W piśmie do samorządów wojewoda zapytał m.in. o zainteresowanie udziałem w przedsięwzięciu, ewentualne utrzymanie powstałej infrastruktury, obecne strategie i dokumenty planistyczne dotyczące infrastruktury rowerowej w gminie oraz wskazanie brakujących odcinków wzdłuż dróg serwisowych.

Na bazie otrzymanych odpowiedzi wojewoda oszacuje zainteresowanie samorządów projektem i podejmie ewentualne dalsze kroki koordynujące przedsięwzięcie.Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Mobilność w Częstochowie ma być lepsza

Komunikacja

Mobilność w Częstochowie ma być lepsza

Dominik Wójcik 14 stycznia 2017

Velo Małopolska w budowie. 400 km tras w 2017 roku

Komunikacja

Velo Małopolska w budowie. 400 km tras w 2017 roku

Rafał Stawecki 09 stycznia 2017

Dolnośląskie. Rowerem wzdłuż dawnej kolei wąskotorowej

Przestrzeń

Dolnośląskie. Rowerem wzdłuż dawnej kolei wąskotorowej

Rafał Stawecki 05 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS