Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Rewolucyjna taryfa PKM Jaworzno: Bilet roczny za 180 zł

Dalej Wstecz
Autor:

inf. prasowa

Data publikacji:
2018-03-01 14:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rewolucyjna taryfa PKM Jaworzno: Bilet roczny za 180 zł
fot. PKM Jaworzno
Rewolucyjna taryfa PKM Jaworzno: Bilet roczny za 180 zł
Rewolucyjna taryfa PKM Jaworzno: Bilet roczny za 180 zł
Rewolucyjna taryfa PKM Jaworzno: Bilet roczny za 180 zł
Podczas wczorajszej konferencji "Miasta Idei", prezydent Paweł Silbert ogłosił nową taryfę biletową, która ma zmienić sposób korzystania z komunikacji miejskiej w Jaworznie. Już od 4 czerwca br. będzie można kupić bilet roczny za 180 zł, półroczny za 120 złotych, kwartalny za 90 zł, a cena biletu miesięcznego zostaje obniżona do 60 zł. Bilety ulgowe kosztować będą połowę tych kwot.

– Jesteśmy przekonani, że współczesną miejskość tworzy transport publiczny. Miasta, które mają słabą komunikację zbiorowa "usychają". Są nieprzyjazne dla swoich mieszkańców. Zatłoczone, głośne, odstręczające – mówi prezydent Paweł Silbert.

– Nie da się zmusić mieszkańców do tego, by korzystali z transportu publicznego. Ale można ich do tego zachęcić. Ludzie muszą chcieć korzystać z komunikacji zbiorowej. A będą chcieli, gdy będzie wygodna, tania, punktualna i pewna. Nasze miasto stworzyło dobry transport. Dziś chcemy, by jego potencjał uczynił życie w Jaworznie jeszcze lepszym. Proponujemy zupełnie nowe, w skali kraju – nowatorskie – taryfy – dodaje.

Jak ogłasza PKM Jaworzno, już od 4 czerwca 2018 r. każdy zyska nową, dodatkową opcję biletową. Promuje się ją prostymi hasłami: od 50 gr dziennie, od 15 zł miesięcznie, 180 zł za cały rok na całą sieć bez ograniczeń.

Ulga dla młodzieży wyniesie 50 proc. – bilet roczny będzie kosztował zaledwie 90 zł. – To nowy poziom mobilności dla każdego – cała sieć, od Chrzanowa do Katowic i Sosnowca w PKM Jaworzno – pisze operator.

Oferta dotyczy też nowych biletów: półrocznych – ich cena to 120 zł, kwartalnych – cena 90 zł, miesięcznych – cena 60 zł. Co ciekawe, wszystkie dotychczasowe bilety pozostają w ofercie. Dotąd bilet sieciowy kosztował 232 złote za... 90 dni.

Dlaczego miasto zdecydowało się na wprowadzenie takich taryf? – Bo uważamy, że poruszanie się po mieście transportem publicznym jest najlepsze dla nas wszystkich. Teraz chcemy by było ekonomicznie najwygodniejsze. Nowe bilety będą wabikiem i zachętą do odbywania nawet krótkich podróży autobusem a nie samochodem. Posiadacz biletu rocznego będzie mógł dokonać nieograniczonej niczym ilości podróży za 50 groszy dziennie – chwali się Jaworzno.

– Chcemy, żeby podróżowanie autobusami stało się modne. Bo rozwija więzi społeczne. Integruje. Buduje społeczność. A nawet rodzi związki. Chcemy, by samochodami po mieście poruszali się tylko ci, którzy naprawdę muszą. Chcemy, by rodzinom wystarczył do wygodnego życia jeden samochód. A ci, którzy nie chcą mieć prywatnie aut, nie czuli się w żaden sposób upośledzeni. Najnowocześniejsze na świecie autobusy elektryczne dowiozą nas wygodnie i bezpiecznie do każdego punktu w mieście – podsumowują autorzy nowej taryfy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jaworzno w 40 proc. oparte na elektrobusach od Solarisa

Komunikacja

Jaworzno w 40 proc. oparte na elektrobusach od Solarisa

jd/inf. pras. 04 grudnia 2017

Jaworzno. Pierwsze autobusy od Solarisa już są

Komunikacja

Jaworzno. Pierwsze autobusy od Solarisa już są

Jakub Dybalski 07 sierpnia 2017

Solaris dostarcza elektrobusy do dużych i małych miast

Komunikacja

Solaris dostarcza elektrobusy do dużych i małych miast

Jakub Dybalski 07 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5