Partnerzy serwisu:
Komunikacja

RegioJet dojedzie do Warszawy. Ale autobusem

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2016-05-04 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

RegioJet dojedzie do Warszawy. Ale autobusem
RegioJet dojedzie do Warszawy. Ale autobusemFot. facebook RegioJet
Czeski prywatny przewoźnik RegioJet uruchomi od lipca nowe połączenie na trasie Warszawa – Praga. Ci którzy oczekiwaliby od firmy nowego standardu podróży koleją znanego z Czech czy Słowacji zdziwią się jednak bardzo. RegioJet linię do Warszawy będzie bowiem obsługiwał autobusem.

Pierwszy autobus na linii Praga – Warszawa wyjedzie ze stolicy Czech 1 lipca. Trasę tę będzie pokonywał w środę, piątek i niedzielę, natomiast w drogę powrotną z Warszawy pojedzie we wtorki, czwartki i soboty. Z Pragi autobus wyjedzie o godzinie 10 rano i dotrze do Warszawy na 20.05. Kurs z Warszawy zaplanowano na 9:15, w stolicy Czech ma się pojawić o 19:20. Po drodze autobus zatrzyma się w Łodzi, Wrocławiu, Nachodzie i Hradcu Kralove. Ceny biletów rozpoczynają się od 60 zł, są więc bardzo atrakcyjne.

RegioJet jest własnością znanego u naszych południowych sąsiadów biura podróży Student Agency. Obsługuje międzynarodowe kolejowe połączenie z Pragi i Ostrawy do słowackich Koszyc, a także krajowe połączenie na linii Koszyce – Bratysława (na zasadach komercyjnych). Spalinowymi zespołami trakcyjnymi Siemens Desiro obsługuje też regionalne połączenie na trasie Bratysława – Komárno. Na koniec 2016 roku firma planuje uruchomienie bezpośrednich pociągów pomiędzy Pragą a Bratysławą.

Przewoźnik posiada ponad setkę autobusów i realizuję połączenia w Czechach i Słowacji, a także liczne połączenia międzynarodowe, także we współpracy z Deutsche Bahn. Na większości tras obsługa żółtych autobusów przewoźnika oferuje także podstawowy catering.

W 2014 roku Radim Jančura wyrażał zainteresowanie dalekobieżnymi przewozami kolejowymi w Polsce. Ostatecznie jednak nic z tego nie wyszło.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Berliński piętrus do Warszawy, warszawski elektryk do Berlina

Komunikacja

Berliński piętrus do Warszawy, warszawski elektryk do Berlina

Witold Urbanowicz 04 maja 2016

Zduńska Wola też chce wydzierżawić autobusy

Komunikacja

Zduńska Wola też chce wydzierżawić autobusy

Jakub Dybalski 04 maja 2016

Powstanie BRT z Warszawy do Sochaczewa?

Przestrzeń

Powstanie BRT z Warszawy do Sochaczewa?

Witold Urbanowicz 04 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS