Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Prezydent Jaśkowiak zniecierpliwiony: Poznań Główny wymaga konkretów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-24 17:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Prezydent Jaśkowiak zniecierpliwiony: Poznań Główny wymaga konkretów
fot. Michał Szymajda
Poznań wciąż czeka na zrealizowanie projektu, który naprawi błędy popełnione podczas poprzedniej inwestycji dworcowej. Na razie nie kończą się jednak dyskusje o zagospodarowaniu międzytorza i przywróceniu w tym obszarze funkcji dworcowych. – Życzyłbym wojewodzie i zarządowi PKP, by przeszli na etap konkretów, realizacji i prac – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Nowy dworzec w Poznaniu, będący częścią centrum handlowego, od początku, od momentu oddania w 2012 r., budzi sporo kontrowersji – zwłaszcza w kontekście rozwiązań funkcjonalnych czy skomunikowania ze wszystkimi peronami.

Od dłuższego czasu trwają dyskusje na temat zagospodarowania międzytorza i szerzej – tzw. Wolnych Torów po wschodniej stronie stacji i torów. Poprzedni projekt deweloperski dla obszaru starego dworca w międzytorzu został wyrzucony do kosza – zmieniały się zarządy PKP SA, co miało wpływ na kierunki inwestycyjne, do dyskusji włączył się też wojewoda, który odmówił wydania decyzji lokalizacyjnej. Jednym z powodów była zbyt mała przestrzeń przeznaczona dla podróżnych (ok. 7,5% powierzchni).

Wojewoda powołał zespół specjalistów, który miał wypracować propozycje zmian w całym poznańskim węźle kolejowym. W sumie zgłosił on 11 postulatów. Zostały one przekazane do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Nadal jednak stary dworzec, znacznie wygodniejszy i lepiej położony, nadal pozostaje nieczynny dla pasażerów.

Sytuacją zdają się być już zniecierpliwione władze Poznania. – Ubolewam nad tym, że ze strony PKP i obecnego rządu, temat się ślimaczy – jest tyle mówienia i gadaniny, a braku konkretów. My ze swojej strony, jako miasto, zrobiliśmy wszystko, co trzeba było zrobić. To jest drugi pod względem przepustowości dworzec w Polsce po Warszawie Centralnej. Życzyłbym wojewodzie i zarządowi PKP, by przeszli na etap konkretów, realizacji i prac – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Czy Poznań ma szansę na dobry i funkcjonalny projekt? – Zawsze jest szansa, wszystko można poprawić, tylko trzeba dobrej woli i kompetencji – dodaje Jaśkowiak.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Postulaty ws. poznańskiego dworca u ministra Adamczyka

Przestrzeń

Postulaty ws. poznańskiego dworca u ministra Adamczyka

Witold Urbanowicz 08 lutego 2017

Kolej miejska na towarowej obwodnicy Poznania

Komunikacja

Kolej miejska na towarowej obwodnicy Poznania

Martyn Janduła 30 stycznia 2017

Wielkopolski wojewoda bierze sprawę poznańskiego dworca w swoje ręce

Przestrzeń

Wielkopolski wojewoda bierze sprawę poznańskiego dworca w swoje ręce

Wielkopolski urząd wojewódzki 12 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS