Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań: Św. Marcin idzie do przebudowy. Rusza przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-03 11:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Św. Marcin idzie do przebudowy. Rusza przetarg
mat. prasowe
W Poznaniu ruszył przetarg na przebudowę odcinka ulicy Św. Marcin na odcinku od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka. W ramach prac dojdzie do kompleksowej przebudowy układu drogowo-torowego, a ich wynikiem będzie uspokojenie ruchu samochodowego. Prace potrwają do końca marca 2019 r.

Przebudową objęty jest odcinek ulicy Św. Marcin na odcinku od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka. To odcinek ulicy zdominowany przez kompleks budynków Alfy – wysokościowców wybudowanych na przełomie lat 60. i 70. XX w. Inwestycja jest częścią projektu „Program Centrum”, zakładającego przebudowę tras tramwajowych wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego w ulicach Św. Marcin, Fredry, Mielżyńskiego, 27 Grudnia, pl. Wolności, Towarowa. W ciągu Ratajczaka ma też pojawić się nowa trasa tramwajowa. Na realizację dwóch etapów tego projektu miasto chce pozyskać prawie 104,5 mln zł dofinansowania unijnego.

Prace mają objąć kompleksową przebudowę układu drogowo-torowego wraz z nawierzchnią, infrastrukturą podziemną (sieć ciepłownicza, elektroenergetyczna, wodociągowa, kanalizacja sanitarna, deszczowa i ogólnospławna, oraz sieci informatyczne i telekomunikacyjne), montażem nowego oświetlenia i elementów małej architektury oraz nasadzeniami drzew.

Przebudowa zostanie przeprowadzona w oparciu o zwycięską koncepcję pracowni Studio ADS. Wzdłuż wieżowców Alfy będzie aleja drzew. Chodnik będzie poszerzony, co umożliwi restauratorom wystawianie stolików. Przed Ratajczaka powstanie nowy przystanek tramwajowy. Torowisko zostanie przesunięte, by w przyszłości umożliwić skręt tramwajów w planowaną trasę w ciągu Ratajczaka.

Przyjęto procedurę przetargu ograniczonego. Termin składania wniosków o udział mija 30 stycznia. Przed potencjalnymi uczestnikami postawiono wymagania doświadczenia związane z realizacją co najmniej dwóch projektów wykonawczych oraz dwóch inwestycji budowlanych obejmujących skoordynowane i kompleksowe prace przy budowie bądź przebudowie min. 300-metrowych odcinków drogi. Wykonawcy muszą też dysponować odpowiednią, doświadczoną kadrą.

Przyjęto, że do złożenia ofert zaproszonych zostanie ośmiu wykonawców. Zdecydują o tym posiadane środki finansowe lub zdolność finansowa podmiotów, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i doświadczenie w zakresie projektów związanych z kompleksową przebudową infrastruktury drogowo-torowej. Zaproszenia do składania ofert zostaną wysłane w okolicach 30 marca 2017 r. O wyborze zdecydują cena (60%), skrócenie terminu wykonania (30%) oraz sposób wykonania (10%).

Według założeń umowa może zostać zawarta w sierpniu tego roku i potrwać do końca marca 2019 r.


mat. prasowe

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowa Sól. Miasto zamawia cztery kolejne autobusy

Prawo & Finanse

Nowa Sól. Miasto zamawia cztery kolejne autobusy

Jakub Dybalski 03 stycznia 2017

Dworzec w Szczytnie z projektantem

Przestrzeń

Dworzec w Szczytnie z projektantem

Witold Urbanowicz 03 stycznia 2017

Święty Marcin wraca w ręce mieszkańców?

Przestrzeń

Święty Marcin wraca w ręce mieszkańców?

Olga Plesińska 06 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS