Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Poznań. Przetarg na operatora parkingu na Kaponierze

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-04-18 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań. Przetarg na operatora parkingu na Kaponierze
Fot. Witold Urbanowicz
Poznański Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił przetarg na operatora parkingu podziemnego pod wybudowanym niedawno rondem Kaponiera. Szukany jest zarządca 240 miejsc.

ZKZL informuje, że przetarg jest trzecim etapem postępowania, które ma na celu zagospodarowanie okolic ronda. W pierwszym szukano operatora sanitariatów i to się udało. Drugi polegał na wynajęciu lokali handlowo–usługowych na poziomie -1. Urząd twierdzi, że ten etap jest finalizowany, ale lokale póki co świecą pustkami. Po znalezieniu operatora parkingu planowany jest czwarty etap, w którym wybrany zostanie operator Przystanku Sztuki, czyli centrum kulturalnego na Kaponierze.

Parking mieści się na poziomach -1 i -2 i oferuje miejsca dla 240 samochodów. Urzędnicy przeprowadzili dialog techniczny z czterema firmami i na jego podstawie opracowali specyfikację przetargu, który ma potrwać ok. pięć tygodni. Parking ma ruszyć w połowie lata.

„Chcielibyśmy, by operator parkingu zaproponował poznaniakom i gościom najnowocześniejsze systemy zarządzania tym obiektem, od tablic informujących o liczbie i lokalizacji wolnych miejsc, po najnowsze rozwiązania związane z dokonywaniem płatności za postój. Umowa z operatorem będzie podpisana na cztery lata” – czytamy w informacji ZKZL.

W przetargu decydująca w 90 proc. będzie cena. Dodatkowe punkty zostaną przyznane za zadeklarowaną datę uruchomienia wszystkich urządzeń potrzebnych do funkcjonowania parkingu, przy czym ten termin nie może być dłuższy niż 60 dni.

Poznańscy urzędnicy planują pozwolić na parkowanie za darmo przez pierwsze dwa lub trzy miesiące po uruchomieniu parkingu. Potem ceny za parkowanie byłyby takie same jak w poznańskiej strefie płatnego parkowania.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Co z opłatami parkingowymi? Problem…

Przestrzeń

Warszawa. Co z opłatami parkingowymi? Problem…

Jakub Dybalski 09 marca 2017

Energa buduje pierwszy na Pomorzu inteligentny parking

Komunikacja

Energa buduje pierwszy na Pomorzu inteligentny parking

jd/inf. pras. 19 stycznia 2017

Parkowanie w Polsce oczami urzędników. Lepiej, ale wciąż źle

Przestrzeń

Parkowanie w Polsce oczami urzędników. Lepiej, ale wciąż źle

Jakub Dybalski 21 października 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS