Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Powstaje przystanek kolejowy Gorzów Wielkopolski Wschód

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-23 17:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Powstaje przystanek kolejowy Gorzów Wielkopolski Wschód
Fot. PKP PLK
W Gorzowie Wielkopolskim trwają prace nad budową nowego przystanku kolejowego Wschód w centrum miasta. Pasażerowie i mieszkańcy mogą już podziwiać charakterystyczny, falisty kształt wiaty nad peronem.

W Gorzowie trwają prace nad modernizacją estakady kolejowej, przebiegającej przez centrum miasta. Elementem inwestycji jest budowa nowego przystanku przy ul. Teatralnej o wstępnej nazwie Gorzów Wielkopolski Wschód. Zakończenie jego realizacji umożliwi w pełni prowadzenie prac przy estakadzie. Tutaj będą bowiem w czasie prac kończyły bieg pociągi jadące od strony Krzyża.

Gorzowska estakada kolejowa wpisana jest do rejestru zabytków. Ma ponad 2 km długości (2116 m) i należy do najdłuższych tego typu obiektów w Polsce. Zasadnicze prace obejmą wzmocnienie ponad 50 nisz, modernizację jednego mostu i 5 wiaduktów stalowych, remont około 310 m muru oporowego oraz wymianę około 3 km toru. Odnowiony zostanie tunel na stacji Gorzów Wielkopolski, przejścia pod torami i przejazdy kolejowe w obrębie estakady, a także peron 2. W wyniku modernizacji konstrukcja budowli zostanie wzmocniona po to, by w przyszłości można było ułożyć drugi tor. Modernizacja gorzowskiej estakady potrwa 2 lata.

Zakończenie prac przewidziano w 2018 roku. Wartość umowy wynosi ponad 111 mln zł (brutto). Prace realizuje firma Intercor.


fot. PKP PLKVII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS