Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Polkowice wynajmą autobusy z możliwością odkupu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-12-09 15:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Polkowice wynajmą autobusy z możliwością odkupu
fot. Danuta B. / fotopolska.eu
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach ogłosiło przetarg na dzierżawę trzech autobusów dla komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Postępowanie zawiera opcję w postaci możliwości odkupu wozów.

Polkowice to kolejne miasto, które się decyduje na dzierżawę pojazdów. Przedmiot zamówienia obejmuje wynajem trzech autobusów: jednego miejskiego, niskopodłogowego i dwóch niskowejściowych podmiejskich. Pojazdy mają być wyposażone w napęd diesla, spełniający normę Euro VI. Okres dzierżawy obejmuje 12 miesięcy.

W przetargu uwzględniono też opcję w postaci możliwości odkupu wozów. Może być ona wykorzystana w ciągu 505 dni od udzielenia zamówienia. Pojazdy mogą być odkupione w cenie pomniejszonej o faktycznie poniesiony koszt ich dzierżawy.

Długość pojazdu wynieść ma od 11,5 do 12,5 m długości. Pojemność w przypadku autobusu miejskiego określono na min. 85 pasażerów, w tym 25 na miejscach siedzących. Autobusy muszą posiadać co najmniej trzy pary dwuskrzydłowych drzwi. Pojazd podmiejski musi zabrać również min. 85 podróżnych, ale co najmniej 40 na miejscach siedzących. Pojazdy muszą posiadać automatyczną 5-biegową skrzynię biegów i silnik o mocy min. 180 kW spełniający normę Euro VI. Zamawiający wymaga też monitoringu, klimatyzacji i elektronicznych tablic informacyjnych.

Termin składania ofert mija 15 stycznia 2016 r. Zamawiający wymaga, by dostawca dysponował; stacją serwisową w odległości nie większej niż 100 km od siedziby PGMiKM. O wyborze zadecydują cena (70%), termin dostawy (20%) oraz zużycie energii (10%). Dodatkowe punkty można otrzymać za skrócenie terminu dostaw z 20 tygodni do 10 tygodni.

W Polkowicach komunikacja miejska jest bezpłatna. Funkcjonuje sześć linii.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów Wielkopolski wybrał solarisy

Komunikacja

Gorzów Wielkopolski wybrał solarisy

Jakub Dybalski 07 stycznia 2016

PKM Tychy wydzierżawi przegubowce

Komunikacja

PKM Tychy wydzierżawi przegubowce

Witold Urbanowicz 09 grudnia 2015

Poznań z najnowszą, IV generacją Solarisa

Komunikacja

Poznań z najnowszą, IV generacją Solarisa

Witold Urbanowicz 17 listopada 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS