Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Polkowice kupują sześć elektrobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-12-29 09:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Polkowice kupują sześć elektrobusów
Demonstracyjny elektobus Solarisafot. Martyn Janduła
Polkowice rozpisały właśnie przetarg na dostawę sześciu elektrobusów, ładowanych za pomocą plug-in. Dostawy mają zostać zrealizowane najpóźniej w ciągu 280 dni od podpisania umowy.

Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach, jest dostawa sześciu autobusów miejskich z napędem elektrycznym. Zgodnie ze specyfikacją mają to być pojazdy fabrycznie nowe, wyprodukowane w 2017 r., pozwalające na ładowanie za pomocą plug-in. Producent musi dostarczyć też niezbędny sprzęt i oprogramowanie do napraw i diagnostyki. W momencie publikacji artykułu PGMiKM nie udostępnił jeszcze szczegółowej specyfikacji zamówienia. Polkowice przewidują możliwość udzielenia zamówień dodatkowych, w oparciu o oddzielną umowę, na dostawę czterech elektrobusów w okresie trzech lat od realizacji tego kontraktu. Warunkiem są oczywiście wolne środki.

Zamawiający wymaga, by wykonawca wskazał co najmniej jedną stację serwisową w odległości do 100 km, która zapewni obsługę oferowanych pojazdów. W innym razie naprawy będą musiały się odbywać w serwisie wykonawcy, który będzie zobowiązany – zgodnie z umową – do pokrywania kosztów transportu. Dostawca musi zapewnić też dostępność części zamiennych w okresie co najmniej 10 lat od odbioru końcowego pojazdów.

Polkowice postawiły przed wykonawcami warunki techniczne, które upoważniają do ubiegania się o zamówienie. Dostawcy muszą wykazać, że w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowali co najmniej dwie dostawy, w ramach odrębnych zamówień, na co najmniej sześciu autobusów stuprocentowym napędem elektrycznym zasilanych bateriami liniowymi łącznie (przy czym jedno zamówienie musiało opiewać na co najmniej dwa pojazdy). Drugi warunek dotyczy dostawy sześciu pojazdów posiadających zasilanie za pomocą baterii liniowych, w tym min. dwóch autobusów ze stuprocentowym napędem elektrycznym zasilanych bateriami liniowymi (dopuszcza się w ramach odrębnych zamówień) oraz przynajmniej czterech trolejbusów posiadających alternatywne zasilanie za pomocą baterii liniowych w ramach jednego zamówienia.

Termin składania ofert mija 7 lutego 2017 r. O wyborze zadecydują cena (60%), zużycie energii ( 17%), parametry techniczne (16%), skrócenie terminu dostawy (5%) oraz okres udzielonej gwarancji na baterie liniowe (2%). Dostawy mają zostać zrealizowane najpóźniej w ciągu 280 dni od podpisania umowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris przegrany w Polkowicach. Trzy autobusy dostarczy SOR

Komunikacja

Solaris przegrany w Polkowicach. Trzy autobusy dostarczy SOR

Jakub Dybalski 12 lutego 2016

Polkowice od dziś testują elektryczny Ursus Ekovolt

Komunikacja

Polkowice od dziś testują elektryczny Ursus Ekovolt

Jakub Dybalski 03 września 2015

Polkowice. Pierwszy autobus elektryczny na testach

Komunikacja

Polkowice. Pierwszy autobus elektryczny na testach

Jakub Dybalski 29 lipca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5