Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Police budują dwukilometrową drogę rowerową

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2015-06-08 14:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Police budują dwukilometrową drogę rowerową
ul. Grunwaldzka w Policachfot. MMich, lic. GFDL
Miłośnicy dwóch kółek skorzystają z nowej infrastruktury rowerowej w Policach. Cztery odcinki ścieżki, które otrzymają unijne wsparcie, poprawią m.in. dostęp do atrakcji turystycznych znajdujących się w Szczecińskim Obszarze Metropolitarnym. Uroczyste podpisanie umowy nastąpi we wtorek, 9 czerwca, w Policach. Udział w niej weźmie marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Długość trasy to w sumie 2 km. Ścieżka podzielona została na 4 odcinki. Pierwszy z nich zaprojektowany został po prawej stronie ulicy Siedleckiej w miejscu istniejącego chodnika i prowadzi w kierunku ulicy Piłsudskiego. Odcinek drugi obejmuje lewą stronę ulicy Siedleckiej za skrzyżowaniem z ulicą Wróblewskiego i prowadzi w kierunku ulicy Grunwaldzkiej. Trzeci zlokalizowany został zaś przy ulicy Grunwaldzkiej, za przejazdem kolejowym i dojedziemy nim do ulicy Starzyńskiego. Ostatni czwarty etap prowadzi od ulicy Starzyńskiego w kierunku ulicy Kościuszki i dalej do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 114.

Koszt inwestycji to ponad 1,3 miliona złotych. Blisko 1 milion złotych to wsparcie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Rowerowy projekt wpisuje się w założenia 6 Osi Priorytetowej „Rozwój Funkcji Metropolitalnych”, Działanie 6.3 „Ścieżki rowerowe na obszarze metropolitalnym” RPO WZ na lata 2007-2013.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kopenhaga. Sygnalizacja zapewni priorytet rowerzystom i autobusom

Mobilność

Kopenhaga. Sygnalizacja zapewni priorytet rowerzystom i autobusom

Rafał Stawecki 25 lutego 2016

Co piąty Polak chciałby dojeżdżać rowerem do pracy

Mobilność

Co piąty Polak chciałby dojeżdżać rowerem do pracy

Rafał Stawecki 03 lutego 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS