Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Podlaskie: Więcej linii kolejowych do modernizacji

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2015-02-20 09:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Podlaskie: Więcej linii kolejowych do modernizacji
pociągifot. Rafał Jasiński
Wpisanie kolejnych odcinków linii przeznaczonych do kompleksowej odbudowy możliwe było dzięki zwiększeniu środków finansowych w RPO do 48 milionów złotych. Dzięki temu modernizowana będzie linia kolejowa nr 52 na odcinku Hajnówka – Białowieża.

Podejmując decyzję o wyborze tego odcinka, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wziął pod uwagę zarówno potrzeby lokalnych przedsiębiorców, jak i chęć rozwijania ruchu turystycznego w unikalnym w skali kraju krajobrazie. Warto przypomnieć też o rozwijanym w tym miejscu pieszym przejściu granicznym.

Przez ostatnie lata podejmowane były próby zachowania odcinka Hajnówka – Białowieża. Na fragmencie linii pomiędzy miejscowościami działa kolej drezynowa, raz w roku przejeżdża tędy również pociąg specjalny. Dzięki wpisaniu 22-kilometrowego odcinka linii do RPO, pociągi osobowe kończące bieg w Hajnówce mają szanse zostać przedłużone do serca Puszczy Białowieskiej.

Więcej na ten temat w Monitorze.


Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jutro wracają pociągi do Gorlic

Komunikacja

Jutro wracają pociągi do Gorlic

Jakub Madrjas 31 marca 2016

Kolejowa śmierć Pałuk

Przestrzeń

Kolejowa śmierć Pałuk

Filip Faliński 26 marca 2016

Jak uczynić pociąg nieatrakcyjnym? Zapraszam do Ustki…

Felietony i komentarze

Jak uczynić pociąg nieatrakcyjnym? Zapraszam do Ustki…

Michał Szymajda 03 grudnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS