Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Pobiedziska kupują trzy autobusy hybrydowe

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-03-09 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pobiedziska kupują trzy autobusy hybrydowe
Pobiedziskafot. MOs810, lic. GFDL wikimedia commons
W ramach programu rozwoju niskoemisyjnego transportu gmina Pobiedziska ogłosiła przetarg na trzy autobusy z napędem hybrydowym. To uzupełnienie większego projektu, którego głównym elementem jest budowa węzłów przesiadkowych przy stacjach kolejowych.

Pobiedziska to gmina pod Poznaniem, włączona w system Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. To z tego powodu w zeszłym miesiącu ruszyło postępowanie na budowę węzłów przesiadkowych przy stacjach kolejowych w Biskupcach i Pobiedziskach–Letnisku. Węzły zakładają zadaszenie i budowę parkingów zarówno samochodowych jak i rowerowych.

Uzupełnieniem projektu są trzy autobusy hybrydowe. Gmina nie opublikowała jeszcze specyfikacji pojazdów, ale wiadomo, że muszą być całkowicie niskopodłogowe. W zamówieniu mogą zgłaszać oferty producenci, którzy w ciągu ostatnich trzech lat wykonali co najmniej jedną dostawę trzech autobusów hybrydowych podobnych do tych, które zamawiają Pobiedziska.

O wyborze oferty w 60 proc. zdecyduje cena. Pozostałe punkty będzie można otrzymać za warunki techniczno–eksploatacyjne. Oferty można składać do 19 kwietnia.

Pod koniec zeszłego roku urząd gminy w Pobiedziskach zamieścił na swojej stronie internetowej ankietę dla mieszkańców, w której zapytał o ich poparcie dla szeregu inwestycji w gminie, m.in. przebudowy układu drogowego w obrębie węzła kolejowego, budowy drogi rowerowej, remontów przystanków i zakupu niskoemisyjnego autobusu (pytano o jeden autobus). Na 255 oddanych głosów aż 252 wyraziły poparcie dla tych inwestycji.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tomaszów Mazowiecki. Volvo i Solaris z ofertą na hybrydy

Komunikacja

Tomaszów Mazowiecki. Volvo i Solaris z ofertą na hybrydy

Jakub Dybalski 07 lutego 2017

Kielce unieważniły przetarg na 25 hybryd

Komunikacja

Kielce unieważniły przetarg na 25 hybryd

Jakub Dybalski 17 stycznia 2017

Pabianice: Rusza dialog techniczny na hybrydy

Komunikacja

Pabianice: Rusza dialog techniczny na hybrydy

Kasper Fiszer 11 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS