Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PLK: w Zgierzu remontujemy nie tylko wiadukt

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2014-07-23 09:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PLK: w Zgierzu remontujemy nie tylko wiadukt
stacja w Zgierzufot. Kasper Fiszer
PKP PLK korzysta z zamknięcia szlaku Zgierz – Zgierz Kontrewers i prowadzi prace utrzymaniowe na stacji Zgierz. Zarządca zapowiada też kolejne roboty pomiędzy Łodzią Kaliską a Zgierzem. Niebawem rozstrzygnięty zostanie także przetarg na studium wykonalności rewitalizacji linii do Ostrowa Wlkp. To jedna z większych inwestycji kolejowych w regionie łódzkim przygotowywanych do realizacji w nowej perspektywie budżetowej UE.

Polskie Linie Kolejowe zamknęły we wtorek ważny dla komunikacji w regionie łódzkim szlak pomiędzy Zgierzem a stacją Zgierz Kontrewers (dawniej nazywaną Jedlicze Łódzkie). Trwająca do 12 sierpnia przerwa w ruchu związana jest z koniecznością naprawy jednego z wiaduktów, ale zarządca infrastruktury wykorzystał czas przymusowego wyłączenia do realizacji innych prac w obrębie zgierskiego węzła.

Na Żabieńcu już jest szybciej, teraz remont w Zgierzu

– W obrębie stacji Zgierz remontujemy teraz jeden z torów na dystansie około jednego kilometra – mówi Maciej Dutkiewicz z Biura Komunikacji i Promocji PKP PLK. – Prowadzimy też remont dwóch zgierskich nastawni. Są to prace o charakterze utrzymaniowym – dodaje.

W czerwcu zakończyły się natomiast roboty prowadzone na innych fragmentach ciągu Łódź – Zgierz – Kutno. Znacznie, bo z 20 do 100 km/h, podniosła się prędkość, z jaką można przejeżdżać jednym z torów przez stację Łódź Żabieniec. Wyremontowany odcinek ma, podobnie jak ten, na którym trwają dziś roboty w Zgierzu, około kilometr długości.

W tym roku znikną kolejne zwolnienia

Niebawem zlikwidowane zostanie też ograniczenie szybkości na jednym z przejazdów kolejowo-drogowych na terenie Zgierza, na odcinku w kierunku Łodzi. – Prace na przejeździe w ciągu ulicy Sosnowej koło Nowej Gdyni już się skończyły. Przebudowaliśmy tam odwodnienie, nawierzchnię i, co najważniejsze, zamontowaliśmy automatyczne rogatki – mówi Maciej Dutkiewicz. Przejazd zostanie uruchomiony w ciągu kilkunastu dni.

Parametry techniczne najważniejszej trasy pozwalającej wyjechać z aglomeracji łódzkiej na północ powoli, ale stale poprawiają się. PLK zapowiada, że w tym roku wykona tam kolejne prace – na dużej stacji towarowej Żabieniec wymienione zostanie kolejnych pięć rozjazdów, co pozwoli uniknąć punktowych zwolnień.

Niebawem rozstrzygną przetarg na dużą rewitalizację

Do końca września ma zostać wykonana także naprawa bieżąca stalowego wiaduktu stojącego pomiędzy łódzkimi stacjami Żabieniec i Kaliska – w wyniku rozstrzygniętego niedawno przetargu zadanie to zrealizuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX z Będzina. Prace przy przeprawie nad ul. Drewnowską obejmą m.in. roboty torowe i zabezpieczenie antykorozyjne obiektu.

Coraz bliżej jest natomiast do rozstrzygnięcia przetargu na opracowanie studium wykonalności rewitalizacji linii 14 pomiędzy Łodzią Kaliską a Ostrowem Wielkopolskim. – 30 czerwca otworzyliśmy oferty złożone w tym postępowaniu, teraz trwa ich opracowywanie – powiedział nam Maciej Dutkiewicz. PLK szacuje koszt przygotowania dokumentacji na 3,2 mln zł. Kompleksowe prace na linii do Ostrowa mają być finansowane z unijnego programu POIiŚ w ramach rozpoczętej w tym roku nowej perspektywy budżetowej UE.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kolej na lotnisko w Toronto za droga dla kogokolwiek?

Komunikacja

Kolej na lotnisko w Toronto za droga dla kogokolwiek?

Jakub Dybalski 26 sierpnia 2014

Newag z umową na nowe pociągi dla WKD

Komunikacja

Newag z umową na nowe pociągi dla WKD

Jakub Madrjas 26 sierpnia 2014

Tychy chcą nadal stawiać na rozwój kolei

Prawo & Finanse

Tychy chcą nadal stawiać na rozwój kolei

Paweł Rydzyński 25 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS