Partnerzy serwisu:
Komunikacja

PKM Tychy wydzierżawi przegubowce

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-12-09 10:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKM Tychy wydzierżawi przegubowce
fot. Jacek Jackiewicz
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach ogłosiło przetarg na dzierżawę trzech autobusów przegubowych. Okres wypożyczenia pojazdów, określony w specyfikacji, obejmuje okres dwóch lat.

Dzierżawa pojazdów komunikacji miejskiej jest coraz popularniejszym krokiem wśród przewoźników miejskich. Teraz decyduje się na nią PKM Tychy, które ogłosiło przetarg na wynajem trzech autobusów przegubowych. Okres umowy obejmie okres 24 miesięcy od daty zawarcia umowy. Według szacunków pojazdy wykonają łącznie 504 tys. wozokilometrów. Pojazdy, obowiązkowo w kolorze żółtym, nie mogą być starsze niż z 2007 r.

Pojazdy, dostarczone w ramach umowy, muszą być przystosowane do przewożenia osób niepełnosprawnych. Pojemność autobusów określono na co najmniej 116 osób, w tym 25 na miejscach siedzących. Przewidziano minimum cztery pary drzwi dwuskrzydłowych. Kolejnym wymogiem są wywietrzniki oraz przesuwne bądź uchylne okna (co najmniej dwa z każdej strony). Wozy powinny być wyposażone w silnik o mocy nie mniejszej niż 300 KM i spełniający normę Euro 4 lub wyższą, automatyczną skrzynię biegów, zestaw wyświetlaczy informacyjnych oraz elektronicznie sterowane kasowniki. Do zadań wykonawcy należeć będzie też opłacenie polisy OC oraz dostarczenie pojazdów z pełnym bakiem.

Termin składania ofert mija 14 stycznia 2016 r. Podstawowym kryterium jest cena (90%). Pozostałe punkty można otrzymać za wiek pojazdów.

Historia PKM sięga 1959 r. kiedy uruchomiono zajezdnię autobusową w Tychach w ramach WPK Katowice. Przedsiębiorstwo, będące własnością miasta, przekształciło się w samodzielną spółkę w 1991 r. Obecnie wykonuje przewozy na zlecenie MZK Tychy na kilkudziesięciu liniach. Spółka posiada 95 pojazdów. Większość z nich to Solarisy. Trzon floty stanowią pojazdy napędzane gazem CNG.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów Wielkopolski wybrał solarisy

Komunikacja

Gorzów Wielkopolski wybrał solarisy

Jakub Dybalski 07 stycznia 2016

Polkowice wynajmą autobusy z możliwością odkupu

Komunikacja

Polkowice wynajmą autobusy z możliwością odkupu

Witold Urbanowicz 09 grudnia 2015

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS