Partnerzy serwisu:
Komunikacja

PKM Tychy buduje zajezdnię dla nowych autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-08-05 13:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKM Tychy buduje zajezdnię dla nowych autobusów
Tychyfot. Jakub Jackiewicz
W Tychach niedawno odebrano 36 nowych MAN–ów napędzanych CNG. Teraz tamtejszy PKM próbuje rozstrzygnąć przetarg na projekt gruntownej przebudowy zajezdni. Ma z tym kłopoty, bo poprzedni przetarg unieważniono z powodu braku ofert.

Przedmiotem ogłoszonego właśnie zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej kompleksowej modernizacji zajezdni autobusowej PKM Sp. z o.o. Tychy przy ul. Towarowej 1 wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych i pozwoleń, w tym prawomocnego pozwolenia na budowę, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji. Poprzedni przetarg ogłoszono w maju, ale nie wypłynęła żadna oferta, więc został unieważniony. Teraz oferty można składać do 10 września.

Dokumentacja wymagana od zwycięzcy przetargu ma obejmować m.in. przebudowę i rozbudowę (kabina lakiernicza i stacji kontroli pojazdów) hali napraw autobusów, przebudowę budynku magazynu głównego, przebudowę i rozbudowę budynku warsztatowego, przystosowanie budynku administracyjno-biurowego dla osób niepełnosprawnych, rozbudowę pomieszczenia dyspozytorów w budynku administracyjnym, przebudowę stacji paliw ON, budowę stacji LCNG z wjazdem z ul. Towarowej, budowę garażu 4–stanowiskowego, przebudowę placu postojowo-manewrowego wraz z układem komunikacyjnym zajezdni, budowę nowych stanowisk postojowych dla samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów. PKM zaznacza, że koszt całej inwestycji nie może przekroczyć 36,5 mln zł.

Więcej informacji o tym przetargu znajdziesz w Monitorze.

Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS