Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Piła ogłosiła przetarg na sześć autobusów hybrydowych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-03-21 10:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Piła ogłosiła przetarg na sześć autobusów hybrydowych
Solaris w barwach MZK Piłafot. MZK Piła
Miejski Zakład Komunikacji w Pile rozpisał przetarg na zakup sześciu autobusów hybrydowych. Na oferty czeka do 26 kwietnia. To będą pierwsze pojazdy z takim napędem u pilskiego przewoźnika.

Przedmiotem zamówienia jest sześć standardowych, 12-metrowych, fabrycznie nowych autobusów miejskich o napędzie hybrydowym. Autobus musi posiadać co najmniej 85 miejsc, z tego co najmniej 25 miejsc siedzących i co najmniej 10 dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Silniki pojazdów muszą spełniać normę emisji spalin Euro 6. Zamawiający wymaga, aby oferowane autobusy charakteryzowały się zużyciem energii maksymalnie 8.640.000 MJ dla przebiegu pojazdu 800 000 km.

O wyborze oferty w 60 proc. będzie decydować cena. 30 proc. wagi będą miały właściwości techniczno–eksploatacyjne, a 10 proc. – warunki gwarancji.

MZK Piła nie wskazuje, ile pieniędzy chce przeznaczyć na to zamówienie, ale wśród wymogów finansowych wobec oferentów znalazła się konieczność posiadania środków lub zabezpieczenia finansowego w wysokości 4 mln zł, a także ubezpieczenie w zakresie działalności gospodarczej związanej z zamówieniem w wysokości miliona złotych.

Co do doświadczenia, to oferenci muszą się wykazać minimum jedną dostawą sześciu autobusów hybrydowych w ciągu ostatnich trzech lat. Ponieważ w Polsce wciąż zbyt wiele takich autobusów nie ma, a miasta, gdy je kupują, to zwykle po kilka sztuk, taki wymóg jest dość wysoki. W ostatnich latach w takiej liczbie 12–metrowe autobusy hybrydowe trafiły do Inowrocławia (10) i Sosnowca (25) sprzedało Volvo, a do Krakowa – Solaris (12).

Na oferty czekają w Pile do 26 kwietnia. Zwycięzca będzie miał 270 dni na realizację umowy.

MZK w Pile obsługuje 20 regularnych linii miejskich i podmiejskich. Korzysta przy tym z ok. 50 pojazdów, z czego większość stanowią solarisy.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Śląsk. Metropolii łatwiej rozwiązać problem smogu

Przestrzeń

Śląsk. Metropolii łatwiej rozwiązać problem smogu

Agnieszka Serbeńska 21 marca 2017

Piła otrzyma środki na 11 autobusów, w tym sześć hybryd

Prawo & Finanse

Piła otrzyma środki na 11 autobusów, w tym sześć hybryd

Witold Urbanowicz 30 grudnia 2016

Piła chce autobusów hybrydowych

Komunikacja

Piła chce autobusów hybrydowych

Jakub Dybalski 08 lipca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS