Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pierwszy Swing już w Sofii

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2013-11-29 16:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pierwszy Swing już w Sofii
fot. Pesa
Do spółki Stoliczen Elektrotransport, operatora sieci tramwajowej w Sofii, dotarł pierwszy tramwaj Swing z bydgoskiej Pesy. Umowa na zakup 20 tramwajów wraz z częściami zamiennymi i systemem diagnostycznym opiewa według bułgarskich mediów na kwotę 50 mln euro.

Umowę na dostawę pojazdów Pesa Bydgoszcz i Столичен електротранспорт (Stołeczny Transport Elektryczny) podpisały w czerwcu. Dostawa 20 tramwajów dla stolicy Bułgarii przyniesie Pesie ok. 50 mln euro, z czego 33,2 mln to koszt pojazdów. Pesa pierwszy pojazd miała dostarczyć do końca października 2013 roku, a zakończenie dostaw określono w kontrakcie na koniec stycznia 2014 roku. Dziś Pesa pokazała na swoim fanpage'u zdjęcia z prezentacji pierwszego dostarczonego pojazdu.

- Pierwszy z 20 zamówionych tramwajów Swing dotarł do Sofii w nocy z 28 na 29 listopada. W piątek w południe obejrzała go na zajezdni Krasna Polyana pani Burmistrz Jordanka Fandakova razem z dyrektorem stołecznego przewoźnika Stoliczen Elektrotransport Evgenija Gancheva - mówi szef działu promocji i reklamy Pesy Maciej Grześkowiak.

- Mieszkańcy Sofii będą mogli jeździć wyprodukowanymi w Bydgoszczy tramwajami już w styczniu, po zakończeniu niezbędnych testów pojazdu i trakcji oraz szkoleń motorniczych - uzupełnia Grześkowiak.

Polski producent dostarczy do stolicy Bułgarii tramwaje Swing, które będą obsługiwały część sieci tramwajowej miasta o rozstawie szyn 1 009 mm. Pojazd składa się z 5 członów, a jego całkowita długość wynosi 30120mm (30,12 m). Możliwości przewozowe tramwaju to 201 osób, w tym 41 na miejscach siedzących. Prędkość maksymalna to 70 km/h. Każdy tramwaj wyposażony jest w nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wszystkie Swingi już w Szczecinie

Komunikacja

Wszystkie Swingi już w Szczecinie

ZDiTM Szczecin 10 kwietnia 2014

Swing wozi już mieszkańców Sofii

Komunikacja

Swing wozi już mieszkańców Sofii

Witold Urbanowicz 13 stycznia 2014

Swing o wyglądzie Jazza dla Torunia

Komunikacja

Swing o wyglądzie Jazza dla Torunia

Jakub Madrjas 18 grudnia 2013

 

 

 

 

 

 

współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS