Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pierwsze nowe tramwaje wożą już pasażerów w Moskwie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-17 15:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pierwsze nowe tramwaje wożą już pasażerów w Moskwie
fot. Mosgortrans
Pierwsze nowe tramwaje wożą już pasażerów w Moskwie
Pierwsze nowe tramwaje wożą już pasażerów w Moskwie
Pierwsze nowe tramwaje wożą już pasażerów w Moskwie
Pierwsze nowe tramwaje wożą już pasażerów w Moskwie
Od dzisiaj (17 marca) mieszkańców Moskwy wożą nowe tramwaje z rodziny Witjaź-M, które wyprodukowało konsorcjum firm Metrowagonmasz i PK Transportnyje Systiemy. W sumie producent ma dostarczyć do 2019 r. trzysta takich pojazdów.

Od piątku 17 marca po ulicach Moskwy jeżdżą z pasażerami nowe tramwaje Witjaź-M, wyprodukowane przez konsorcjum firm Metrowagonmasz i PK Transportnyje Systiemy. Pojazdy kursują na linii nr 17. – Mamy dzisiaj historyczny moment: na tramwajowe tory wyjechał praktycznie w pełni rosyjski tramwaj, który odpowiada najwyższym standardom – pokreślił Sergiej Sobianin, mer Moskwy.

Nowe pojazdy bazują na tramwaju 71-931М Witjaź-M, oferowanym przez PK Transportnyje Systiemy. Każdy tramwaj, wyposażony w sześć par drzwi, może pomieścić do 260 pasażerów, w tym 60 na miejscach siedzących. Pojazdy są wyposażone w klimatyzację, monitoring i dynamiczną informację pasażerską. Wyróżnikiem tramwajów ma być niski poziom emisji hałasu.

W sumie Moskwa kupiła 300 nowych tramwajów. Ich dostawy rozpisano na trzy lata – po sto sztuk rocznie. Producent będzie się też zajmował ich obsługą i utrzymaniem przez 30 lat.

Poprzednie nowe tramwaje do Moskwy dostarczała Pesa. Tylko bydgoski producent był w stanie w założonym i ambitnym harmonogramie dostarczyć 120 tramwajów. Pierwsze pojazdy zaczęły wozić pasażerów w 2014 r. Niestety, po połowie realizacja kontraktu została wstrzymana – w związku z sytuacją gospodarczą i po sankcjach nałożonych na Rosję za destabilizację Ukrainy Moskwa przestała płacić za kolejne tramwaje. W zeszłym roku udało się uzgodnić częściowe wznowienie dostaw.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Treepedia, czyli jak zielone jest twoje miasto?

Przestrzeń

Treepedia, czyli jak zielone jest twoje miasto?

Jakub Dybalski 19 marca 2017

10 z 60 brakujących tramwajów w Moskwie. Pesa gotowa na więcej

Komunikacja

10 z 60 brakujących tramwajów w Moskwie. Pesa gotowa na więcej

Witold Urbanowicz 27 grudnia 2016

Moskwa wybrała producenta 300 tramwajów. I to nie Pesę

Komunikacja

Moskwa wybrała producenta 300 tramwajów. I to nie Pesę

Witold Urbanowicz 27 września 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS