Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pesa dostarczy dziesięć tramwajów do Kijowa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-04-13 12:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Pesa dostarczy dziesięć tramwajów do Kijowa
fot. Pesa
Kijówpastrans, operator tramwajów w stolicy Ukrainy, rozstrzygnął przetarg na dostawę dziesięciu niskopodłogowych pojazdów. Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez Pesę. Pierwszy Fokstrot przygotowany na rynek ukraiński jeździ już w Kijowie w ramach testów.

Operator kijowskiej komunikacji, Kyiwpastrans, ogłosił w styczniu przetarg na dostawę dziesięciu w pełni niskopodłogowych tramwajów. Zgodnie ze specyfikacją mają to być pojazdy o długości 26-28 metrów, złożone z maksymalnie trzech członów. Ich szerokość określono na 2,45-2,5 metra. Pojazdy powinny być zdolne do pracy na wzniesieniach nie mniejszych niż 80 promili. W pojeździe powinno być co najmniej 60 miejsc siedzących.

Komisja przetargowa ogłosiła, że Pesa, która proponuje pojazd z rodziny Fokstrot, złożyła najbardziej korzystną ofertę. Została ona już zaakceptowana. Jak informuje Pesa, wszystkie składy zostaną dostarczone w tym roku. Wartość kontraktu 11,5 mln euro.

Pierwszy spośród przygotowanych na rynek ukraiński trzyczłonowych tramwajów z rodziny pojazdów Fokstrot (model 71414) jest już – od października zeszłego roku – na testach w Kijowie. Homologację powinien zakończyć w czerwcu. Warto przypomnieć, że w czerwcu zeszłego roku przedstawiciele Kijowa i Pesy podpisali memorandum o woli współpracy w zakresie dostawy w przyszłości co najmniej 50 tramwajów.

Pesa zapewnia, że gotowe, moskiewskie Fokstroty nie trafią do Kijowa. Producent liczy, że uda się dostarczyć pozostałe wozy do Moskwy. – Sprawa otwarta, cały czas w toku. Rosjanie zabiegają o finansowanie i jednocześnie formalną zgodę na ten rok na import tramwajów z zagranicy – mówi Michał Żurowski, rzecznik Pesy. Po Moskwie jeździ aktualnie 60 ze 120 zamówionych Fokstrotów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kijów zamawia tramwaje. Duże szanse dla Pesy

Komunikacja

Kijów zamawia tramwaje. Duże szanse dla Pesy

Witold Urbanowicz 26 stycznia 2016

W Kijowie wyjechał Fokstrot Pesy

Komunikacja

W Kijowie wyjechał Fokstrot Pesy

Witold Urbanowicz 14 października 2015

Nowe tramwaje Elektronu dla Kijowa

Komunikacja

Nowe tramwaje Elektronu dla Kijowa

Witold Urbanowicz 16 sierpnia 2015

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS