Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Paryż. Stewardessy w metrze w kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa podróżnych

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2016-09-23 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Paryż. Stewardessy w metrze w kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa podróżnych
Fot. Youtube/RATP
Zarząd transportu paryskiego RATP wynajął aktorów, którzy zostali zaangażowani do specjalnej akcji. W czasie podróży udzielali pasażerom instruktażu, co zrobić, aby korzystanie z pociągów było bezpieczniejsze. To odpowiedź zarządcy transportu na ciągle rosnącą liczbę wypadków, do których dochodzi w czasie podróży transportem publicznym. Akcja została przeprowadzona także w mediach społecznościowych.

Grupa aktorów, którzy przebrani byli w stroje przypominające pracowników obsługi samolotów, pojawiła się kilkanaście dni temu w pociągach metra oraz kolei RER. Wspólnie z pasażerami, przeszkoleni aktorzy podróżowali pociągami, udzielając specjalnych wskazówek. Sposób ich prezentacji był wzorowany na instruktażu prowadzonym przez obsługę samolotu, od którego rozpoczyna się każdy lot. Zadaniem aktorów było uświadomienie pasażerom, jak niebezpieczne może być niewłaściwe i przede wszystkim nieuważne poruszanie się po środkach transportu publicznego. Uczestnicy projektu mieli za zadanie również pokazać podróżnym, jak niewiele trzeba zrobić, aby nie narażać się na wypadki w trakcie podróży.

Pasażerom wręczane były także specjalne ulotki z informacjami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie korzystania z metra oraz kolei RER. Według informacji przedstawionych przez Régie Autonome des Transports Parisiens, prawie każdego dnia na terenie miasta dochodzi do przynajmniej jednego poważnego wypadku z udziałem pasażerów, a powodem zdarzenia jest najczęściej nieuwaga podróżnych.

W minionym roku, w obszarze działania RATP, doszło do 274 zdarzeń, w których pasażerowie wpadli między pociąg a peron. Według RATP, jednym z najczęstszych powodów zachowań, które mogą powodować niebezpieczne sytuacje, jest m. in. jazda na hulajnogach i rolkach po peronach, blokowanie drzwi wózkami dziecięcymi, a także korzystanie z telefonów komórkowych w czasie chodzenia po peronach i wsiadania do pociągów.Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Od 1 lipca koniec starych aut w centrum Paryża

Komunikacja

Od 1 lipca koniec starych aut w centrum Paryża

Marcin Żywiałkowski 02 czerwca 2016

Paryż będzie się uczył ekologicznego transportu od Warszawy

Komunikacja

Paryż będzie się uczył ekologicznego transportu od Warszawy

Jakub Dybalski 23 stycznia 2016

Sieć paryskiego metra coraz rozleglejsza

Przestrzeń

Sieć paryskiego metra coraz rozleglejsza

Michał Lange 17 lutego 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS