Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Ozorków: Opóźnia się remont mostu tramwajowego

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2016-07-26 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ozorków: Opóźnia się remont mostu tramwajowego
Tramwaj na przystanku przy trójkącie manewrowym w Ozorkowiefot. Kasper Fiszer
Nadal nie rozpoczęła się awaryjna naprawa mostu tramwajowego w końcowej części podmiejskiej trasy 46. Linia tramwajowa łącząca Łódź ze Zgierzem i Ozorkowem była już niedawno skrócona z uwagi na fatalny stan techniczny obiektu. Remont opóźnia się jednak względem pierwotnych planów.

Nie kończą się problemy związane z utrzymaniem przejezdności na najdłuższej tramwajowej linii podmiejskiej wybiegającej z Łodzi. Niektóre odcinki trasy są w bardzo złym stanie technicznym. Jednym z takich fragmentów jest most nad Bzurą znajdujący się już w samym Ozorkowie, na odcinku pomiędzy trójkątem manewrowym przy ul. Wyszyńskiego a pętlą przy ul. Cegielnianej.

Ruch wznowiono, ale pod warunkiem szybkiej naprawy

Na początku miesiąca doszło tam nawet do awaryjnego zawieszenia ruchu. 1 lipca przewoźnik, MPK-Łódź, wycofał się z obsługi ostatniego odcinka i kończył bieg tramwajów linii 46 na trójkącie manewrowym. W wyniku rozmów z władzami Ozorkowa i Zarządem Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi, który jest organizatorem przewozów na całej trasie Łódź – Ozorków, jeszcze tego samego dnia popołudniu komunikacja została wznowiona.

Warunkiem przywrócenia przewozów miało być jednak bardzo szybkie wykonanie choć doraźnej naprawy mostu. Jak twierdziło bowiem MPK, jego stan mógł w każdej chwili wymusić ponowne skrócenie trasy podmiejskiego tramwaju. – O wznowieniu połączeń zadecydował ZDiT. Otrzymał on od władz Ozorkowa deklarację, iż w ciągu dwóch tygodni most zostanie przygotowany do remontu – mówił wówczas Sebastian Grochala, rzecznik prasowy łódzkiego MPK.

Prace być może zaczną się w przyszłym tygodniu

Choć od tamtego czasu minął już niemal miesiąc, nadal nie ruszyły żadne roboty remontowe. – Przymierzamy się do podjęcia działań, jednak nie znamy jeszcze dokładnej daty ich rozpoczęcia – stwierdza Agnieszka Hamankiewicz, kierownik działu promocji MPK-Łódź. – Pod uwagę brany jest przyszły tydzień – wskazuje jedynie przedstawicielka przewoźnika.

Tymczasem połączenie Łódź – Ozorków nadal obsługiwane jest w całości tramwajem, a motorniczowie pokonują feralny most z minimalną prędkością. Nie jest to jedyne miejsce, w którym tramwaj zwalnia do ok. 10 km/h. Jak informowało niedawno MPK, pilnej naprawy wymagają też dwa fragmenty trasy znajdujące się na terenie Zgierza. Na razie nie zapowiedziano jednak kolejnych prac naprawczych.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ozorków: Awaryjne zamknięcie torowiska linii 46

Komunikacja

Ozorków: Awaryjne zamknięcie torowiska linii 46

Kasper Fiszer 30 czerwca 2016

Łódź: Ruszył nocny tramwaj do Konstantynowa

Komunikacja

Łódź: Ruszył nocny tramwaj do Konstantynowa

Kasper Fiszer 07 marca 2016

Łódź: N9 – weekendowy tramwaj nocny do Konstantynowa

Komunikacja

Łódź: N9 – weekendowy tramwaj nocny do Konstantynowa

Roman Czubiński 03 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS