Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Ostrów Wielkopolski: Tylko jeden chętny na dostawę elektryków

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-27 15:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ostrów Wielkopolski: Tylko jeden chętny na dostawę elektryków
Fot. Solaris
MZK w Ostrowie Wielkopolskim otworzyło oferty w przetargu na dostawy czterech autobusów elektrycznych. Pojazdy gotów jest dostarczyć jedynie Solaris, którego oferta mieści się w kosztorysie zamawiającego. Pojazdy miałyby dotrzeć do Ostrowa Wielkopolskiego jeszcze w tym roku.

Przedmiotem przetargu prowadzonego przez MZK w Ostrowie Wielkopolskim jest dostawa czterech autobusów miejskich ładowanych za pomocą złącza plug-in, czyli wtyczki, wraz z całym dedykowanym systemem ładowania. Długość pojazdów określono na przedział od 11,8 do 12,15 m. Pojazdy mają pomieścić minimum 75 pasażerów, w tym co najmniej 25 na miejscach siedzących. Autobus ma być napędzany silnikiem elektrycznym (bądź silnikami) o mocy co najmniej 160 kW. Zgodnie z wymaganiami wozy mają być konstrukcyjnie przystosowane i posiadać przygotowaną instalację zapewniającą możliwość podłączenia urządzenia pozwalającego na ładowanie baterii zastosowanych w autobusie za pomocą pantografu. Więcej o wymaganiach pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj minął termin składania ofert. Realizacją zamówienia zainteresowany jest jedynie Solaris, który zaproponował kwotę 9,94 mln zł brutto. Mieści się ona w kosztorysie zamawiającego, sięgającego kwoty 10,02 mln zł brutto. Producent jest gotów udzielić minimum 36 miesięcy gwarancji na cały pojazd oraz 10 lat na szkielet nadwozia i podwozia. Minimum ośmioletnią gwarancją – bez względu na liczbę cykli ładowań – mają być objęte akumulatory, superkondensatory lub inne urządzenia, które gromadzą energię elektryczną. Dedykowany system ładowania baterii trakcyjnych byłby natomiast objęty minimum 72-miesięczną gwarancją, z przeglądami dokonywanymi raz na rok.

Zakup jest dofinansowany z regionalnego programu operacyjnego. Pojazdy powinny zostać dostarczone do 10 grudnia 2017 r.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Rewitalizacja centrum pochłonie miliard złotych

Przestrzeń

Łódź: Rewitalizacja centrum pochłonie miliard złotych

Roman Czubiński 27 lutego 2017

Ostrów Wielkopolski kupuje trzy kolejne autobusy

Komunikacja

Ostrów Wielkopolski kupuje trzy kolejne autobusy

Jakub Dybalski 01 lutego 2017

Ostrów Wielkopolski stawia na elektryki. Rusza przetarg

Komunikacja

Ostrów Wielkopolski stawia na elektryki. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 23 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS