Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Ostrów Wielkopolski kupuje trzy kolejne autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-02-01 07:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ostrów Wielkopolski kupuje trzy kolejne autobusy
MZK Ostrów Wielkopolskifot. Lukas 3z, lic. GNU/CC 4.0
MZK w Ostrowie Wielkopolskim rozpisało przetarg na trzy niskopodłogowe autobusy miejskie. To drugi trwający w tym mieście przetarg. Dwa tygodnie temu ruszyło tam zamówienie na cztery autobusy elektryczne.

Tym razem przedmiotem zamówienia są trzy niskopodłogowe, jednoczłonowe, 12–metrowe autobusy miejskie. Każdy powinien zabrać na pokład minimum 90 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących, a dodatkowo każdy powinien mieć dodatkowo co najmniej cztery siedzenia rozkładane, montowane na ścianach. Każdy z pojazdów powinien mieć niską podłogę na całej długości, troje dwuskrzydłowych drzwi, a także silnik spełniający normę emisji spalin Euro 6.

Oferenci muszą wykazać się doświadczeniem w postaci wykonania w ciągu ostatnich trzech lat przynajmniej jednej dostawy autobusów, podobnych do tych zamawianych przez MZK, o wartości minimum 2 mln zł. Dodatkowo muszą się wykazać zdolnością finansową w wysokości co najmniej 5 mln zł.

Termin składania ofert określono na 3 marca. O wyborze oferty w 80 proc. zdecyduje cena a w 20 proc. kryteria techniczno–eksploatacyjne. Wśród nich najważniejsze będzie dotyczyło materiału z którego wykonany będzie szkielet nadwozia, kratownica i rama oraz podwozie (preferowana stal odporna na korozję lub aluminium) i spełnienie wymogów homologacji w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej dużych pojazdów pasażerskich.

MZK Ostrów Wielkopolski obsługuje 37 linii autobusowych korzystając z ponad 70 autobusów. Trzy nowe pojazdy to niejedyne zakupy. MZK prowadzi właśnie inny przetarg na 4 autobusy elektryczne.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Częstochowa. NextBike czy BikeU? Na razie chyba żaden z nich

Komunikacja

Częstochowa. NextBike czy BikeU? Na razie chyba żaden z nich

Jakub Dybalski 30 stycznia 2017

Suchy Las kupuje cztery niskopodłogowe autobusy

Prawo & Finanse

Suchy Las kupuje cztery niskopodłogowe autobusy

Jakub Dybalski 23 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS