Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Opole zmodernizuje zajezdnię MZK

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-12-28 13:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Opole zmodernizuje zajezdnię MZK
fot. Pudelek (Marcin Szala), lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
MZK Opole szykuje się do kompleksowej przebudowy swojej zajezdni autobusowej. Inwestycja o szacowanej wartości 29 mln zł potrwa blisko trzy lata. Właśnie rozpisano postępowanie na przeprowadzenie prac.

Przedmiotem przetargu prowadzonego przez MZK jest kompleksowa modernizacja zajezdni autobusowej. Projekt obejmuje m.in. stworzenie ciągu diagnostyczno-obsługowego (TCDO) do codziennej kontroli technicznej i obsługi eksploatacyjnej autobusów, w tym budowę hali z instalacją zapewniającą prawidłowe wykonywanie procesów obsługowo-kontrolnych.

Przebudowana zostanie również stacja paliw. Wymienione zostaną zbiorniki paliwowe na dwupłaszczowe, dystrybutory paliwa oraz kompletna instalacja paliwowa. Wykonane zostaną zabezpieczenia, które uniemożliwią się przedostawanie się substancji ropopochodnych do środowiska. Ponadto przewidziano wymianę wiaty nad stanowiskami tankowania, przebudowę budynku stacji paliw (ocieplenie, wykonanie węzła cieplnego, instalacji centralnego ogrzewania, przebudowa części socjalnej itp.).

Na terenie zajezdni zaplanowano budowę instalacji sprężonego powietrza i wykonanie sieci sprężonego powietrza wraz z doprowadzeniem jej do obiektów zlokalizowanych na terenie zajezdni i parkingów. Przebudowane mają zostać place parkingowe i drogi dojazdowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą (w tym oświetlenie LED). Stanowiska postojowe zostaną wyposażone w instalacje elektryczną i pneumatyczną do zasilania autobusów. Prace obejmą też infrastrukturę teletechniczną, elektryczną, wodno- kanalizacyjną. MZK przewiduje również rozbudowę hali obsług technicznych i napraw bieżących, a także doprowadzenie instalacji ciepłowniczej CO (ciepło systemowe) do budynków obecnej myjni.

Termin składania ofert mija 2 lutego 2017 r. W przetargu mogą brać udział firmy, które w okresie ostatnich pięciu lat wykonały co najmniej jedną budowę obiektu kubaturowego, w którym wykonano roboty instalacyjne w zakresie technologii paliwowej i dysponują odpowiednimi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.

Szacunkowa wartość prac to 29 mln zł netto. Częściowo inwestycja zostanie zrealizowana ze środków własnych spółki, a częściowo ze środków zewnętrznych. Termin realizacji określono na 34 miesiące.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Opolskie autobusy z dofinansowaniem

Komunikacja

Opolskie autobusy z dofinansowaniem

Martyn Janduła 20 grudnia 2016

Opole chce 56 nowych autobusów. W tym też hybrydy

Komunikacja

Opole chce 56 nowych autobusów. W tym też hybrydy

Martyn Janduła 18 marca 2016

Opole ma trzy nowe autobusy. 15-metrowe MAN-y

Komunikacja

Opole ma trzy nowe autobusy. 15-metrowe MAN-y

Jakub Dybalski 29 września 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS