Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Opole buduje węzły przesiadkowe

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-06-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Opole buduje węzły przesiadkowe
fot. Margoz, lic. GFDL
Śląskie miasto przygotowuje się do przetargu na budowę dwóch węzłów przesiadkowych, kładki pieszo–rowerowej nad Kanałem Ulgi oraz ciągu pieszo–rowerowego wzdłuż ul. Sołtysów. Przetarg ma zostać rozpisany za miesiąc, a całość ma być gotowa w przyszłym roku.

Na razie miasto opublikowało wstępne ogłoszenie informacyjne, by już dziś dać znać potencjalnym oferentom o swoim zamiarze i skrócić ewentualny czas oczekiwania na propozycje. Nie wiadomo więc ile konkretnie mają kosztować prace, znane są też tylko orientacyjne terminy.

Wiadomo jednak, że miasto chce rozpisać przetarg na prace, które będą współfinansowane z unijnych funduszy, a zamówienie będzie podzielone na cztery części.

Dwie pierwsze będą dotyczyć budowy węzłów przesiadkowych Opole Zachodnie oraz Opole Grotowice, przy czym większe prace są spodziewane w tym pierwszym przypadku, gdzie w praktyce zostanie przebudowany cały węzeł drogowy, stanowiska postojowe dla autobusów i busów, parkingi samochodowe i rowerowe, wiaty przystankowe, a także przebudowa oświetlenia ulic i parkingów.

Część trzecia ma dotyczyć budowy kładki pieszo–rowerowej nad Kanałem Ulgi w ciągu ul. Bolkowskiej. Chodzi o sam obiekt, ale też przebudowę sąsiedniej ulicy i kanalizacji deszczowej. W części czwartej oczekiwane są oferty na budowę ciągu pieszo–rowerowego na ulicy Sołtysów, przy czym w praktyce ulica zostanie przebudowana na całej szerokości, z poszerzeniem jezdni, remontem istniejącego chodnika i budową chodnika oraz trasy rowerowej po drugiej stronie.

Zamówienie jest częścią projektu dotyczącego budowy, rozbudowy i przebudowy infrastruktury niskoemisyjnego transportu publicznego w Opolu finansowanego ze środków RPO województwa opolskiego na lata 2014–20. Planowany termin ogłoszenia przetargu to 31 lipca.

To tylko jeden z kilku przetargów, w których Opole chce wykorzystać środki na niskoemisyjność transportu. Trwa właśnie postępowanie na zakup 28 nowych autobusów, w tym 15 przegubowych, dla tamtejszego MZK. Niedawno rozstrzygnięto też przetarg na przebudowę zajezdni.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5