Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Olsztyn: Przygotowania do rozbudowy tramwaju. Szukają inżyniera kontraktu

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2017-06-01 20:38
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn: Przygotowania do rozbudowy tramwaju. Szukają inżyniera kontraktu
fot. MJ
Miasto rozpoczyna przygotowania do rozpoczęcia rozbudowy obecnego systemu tramwajowego. Urząd Miasta rozpisał właśnie przetarg w którym poszukiwany jest inżynier kontraktu. Przez cały czas inwestycji będzie on wspierał miasto merytorycznie i nadzorował postęp prac przez przyszłych wykonawców.

Już w sierpniu ruszyć ma przetarg w którym miasto rozpocznie proces poszukiwania wykonawcy robót związanych z rozbudową sieci tramwajowej. W planach jest przedłużenie linii tramwajowej łączącej osiedle Jaroty i Pieczewo z Centrum. Przedsięwzięcie realizowane będzie w obrębie ulicy Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i Piłsudskiego. Więcej o inwestycji piszemy tutaj.

Projekt ten objęty jest dofinansowaniem unijnym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020. W związku z tym kontrakt na roboty budowlane musi być zrealizowany zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i procedurami wdrażania PO PW, z wszystkimi odpowiednimi wymaganiami oraz warunkami umowy o dofinansowanie projektu. Tym już jednak ma się zająć Inżynier Kontraktu, którego w ramach przetargu chce znaleźć Olsztyn. Jest to zatem pierwszy krok przed przystąpieniem do inwestycji tramwajowej.

Jego zadanie będzie polegało na wsparciu zamawiającego w trakcie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane w zakresie rozbudowy tramwajów, a także zarządzanie oraz kontrolowanie realizacji robót, wypełnianie obowiązków sprawozdawczych wynikających z procedur Unii Europejskiej, prowadzenie działań informacyjnych związanych z realizacją projektu, stałe monitorowanie, prowadzenie i rozstrzyganie spraw związanych z właściwym wykonaniem kontraktu przez wykonawcę.

Miasto w ten sposób ma nadzieję płynnie wdrożyć kontrakt w zakresie realizacji robót budowlanych inwestycji tramwajowej, terminowo odebrać roboty oraz zapewnić odpowiednią obsługę przedmiotu umowy. Inżynier kontraktu będzie pełnił funkcję do 30 czerwca 2025 roku, z kolei miasto zakłada, że realizacja inwestycji zakończy się do 31 grudnia 2019 roku.

Składanie ofert trwa do 12 lipca. Oferty oceniane będą pod kątem ceny (60%), doświadczenia zespołu kluczowych specjalistów (30%) oraz możliwości udostępnienia on-line bazy korespondencji i dokumentacji budowy (10%). Olsztyn szacuje, że zadanie to pochłonie ok. 5 mln zł netto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jakich tramwajów chce Olsztyn? Limonkowych, cichych i z Wi-Fi

Komunikacja

Jakich tramwajów chce Olsztyn? Limonkowych, cichych i z Wi-Fi

Martyn Janduła 29 maja 2017

Olsztyn: Ruszył przetarg na tramwaje. Nawet 24 pojazdy

Komunikacja

Olsztyn: Ruszył przetarg na tramwaje. Nawet 24 pojazdy

Martyn Janduła 28 maja 2017

Olsztyn: Są pieniądze od marszałka na 4 nowe tramwaje

Komunikacja

Olsztyn: Są pieniądze od marszałka na 4 nowe tramwaje

Martyn Janduła 12 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5