Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Nowy przystanek Zamość Starówka prawie gotowy

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2015-01-28 11:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowy przystanek Zamość Starówka prawie gotowy
budowa przystanku Zamość Starówkafot. PKP PLK
W połowie roku PKP PLK zakończy budowę dwóch całkowicie nowych peronów w Zamościu. Dzięki nim kolej zbliży się do centrum i wschodnich dzielnic i stanie się bardziej konkurencyjna wobec transportu samochodowego.

– Prace prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA obejmują budowę dwóch nowych peronów o długości 100 m. Każdy z nich, o wysokości 55 centymetrów, będzie miał nową nawierzchnię, wiatę, oświetlenie i tablice informacyjne. Planowany jest także monitoring – poinformował Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy PKP PLK.

Przystanek Zamość Starówka przy ulicy Peowiaków jest już niemal gotowy. Wykonawca zbudował tam nawierzchnie peronów, pojawiło się nowe, pasujące do zabytkowego charakteru okolicy oświetlenie. Wkrótce ustawiona zostanie wiata. Na budowie przystanku osobowego Zamość Wschód prace są nieco mniej zaawansowane.

Inwestycji towarzyszy budowa dojścia do peronów, modernizacja przystanku autobusowego przy ul. Peowiaków oraz zagospodarowanie terenów bezpośrednio przylegających do peronów. Za tę część prac odpowiadają władze Zamościa.

Zwłaszcza budowa przystanku kolejowego w pobliżu Starego Miasta była od lat postulowana przez mieszkańców i władze miasta. Dzięki niej, turyści chcący zwiedzić miasto wysiądą w odległości zaledwie kilku minut spaceru od zabytkowego centrum miasta.

Jak informuje PKP PLK, koszt inwestycji to ponad 2 mln zł. Zadanie wykonywane przez PLK obejmuje również roboty torowe oraz przebudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Mimo wykonania tak ważnej dla miasta inwestycji, prawdopodobnie turyści w okresie letnim będą mieli poważne problemy z dotarciem do miasta koleją. Dlaczego? Dowiesz się, czytając ten artykuł.

Więcej w serwisie "Rynek Kolejowy".VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Dwugłos w sprawie integracji przystanków kolejowych

Przestrzeń

Łódź: Dwugłos w sprawie integracji przystanków kolejowych

Roman Czubiński 01 lutego 2016

Będzie modernizacja dworca w Dąbrowie Górniczej

Przestrzeń

Będzie modernizacja dworca w Dąbrowie Górniczej

Jakub Madrjas 14 stycznia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS