Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Nowe władze EMTA (European Metropolitan Transport Authorities)

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-10-18 14:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowe władze EMTA (European Metropolitan Transport Authorities)
Wiedeńfot. WU
W czasie ostatniego Walnego Zgromadzenia EMTA, które miało miejsce w Wiedniu w dniach 10-11 października 2013 r., wybrano nowe władze tego stowarzyszenia. Organizacja skupia władze odpowiedzialne za transport publiczny i poprawę warunków mobilności dla około 70 milionów pasażerów w głównych miastach europejskich.

Zgodnie ze statutem wybory odbywają się co dwa lata. Prezydent może pełnić funkcję nie dłużej niż przez dwie kadencje. Właśnie upłynęła druga kadencja dla dotychczasowego prezydenta – Hansa-Wernera Franza z berlińskiego VBB. Nowym prezydentem został Geoff Inskip z West Midlands Passenger Transport Executive & Authority (CENTRO - Birmingham). Wiceprezydenci to: Sophie Mougard (STIF - Paris / Ile de France) oraz Carlos
Cristobal-Pinto (CRTM - Madrid). Członkami zarządu są : Marc Garcia (ATM - Barcelone), David Vitézy (BKK - Budapest), Mrs Suvi Rihtniemi (HSL - Helsinki), Anders Lindström (SLL - Stockholm), Wolfgang Schroll (VOR - Vienna).

Nowo wybrany prezydent w swoim pierwszym wystąpieniu podkreślił wagę kontynuacji dobrej współpracy i budowy jeszcze silniejszych powiązań z Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim i innymi kluczowymi europejskimi i międzynarodowymi organizacjami tak, aby zbudować przekonujące argumenty dla inwestowania w infrastrukturę transportową w miastach i regionach.

EMTA jest stowarzyszeniem non-profit, utworzonym w 1998 roku. Skupia władze odpowiedzialne za transport publiczny i poprawę warunków mobilności dla około 70 milionów pasażerów w głównych miastach europejskich. Promuje wymianę informacji i dobrych praktyk w zakresie organizacji publicznego transportu, planowania i finansowania, a także ochrony środowiska. Porusza też tematy polityki transportowej i integracji systemów transportu dla miasta. EMTA może wydawać zalecenia i wnioski oraz podejmować inicjatywy w odniesieniu do instytucji europejskich i międzynarodowych, w szczególności w dziedzinie badań i rozwoju. Może także brać udział w imprezach międzynarodowych w imieniu swoich członków. Każdy organ odpowiedzialny za transport w dużym mieście europejskim lub obszarze metropolitalnym może zostać się członkiem EMTA.

Przez dwie kadencje funkcję członka zarządu pełnił Leszek Ruta – były dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Komunikacyjni mistrzowie internetu, czyli ToLubiąKobiety

Komunikacja

Komunikacyjni mistrzowie internetu, czyli ToLubiąKobiety

Kasper Fiszer 28 sierpnia 2014

Uber wypędzany z Berlina, jeździ po Warszawie

Komunikacja

Uber wypędzany z Berlina, jeździ po Warszawie

Jakub Dybalski 28 sierpnia 2014

Łódź. W poniedziałek otwarcie Trasy Górna. Także dla autobusów

Komunikacja

Łódź. W poniedziałek otwarcie Trasy Górna. Także dla autobusów

Roman Czubiński 28 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS