Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Nowe tramwaje Elektronu dla Kijowa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-08-16 08:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowe tramwaje Elektronu dla Kijowa
fot. Martyn Janduła
Lwowskie przedsiębiorstwo Elektrontrans, wchodzące w skład korporacji Elektron, dostarczy do Kijowa siedem nowych tramwajów. Wartość kontraktu, który ma zostać zrealizowany jeszcze w tym roku, sięga blisko 184 mln hrywien (ok. 31 mln zł).

Kijowskie przedsiębiorstwo Kyjiwpastrans wybrało ofertę Elektrontransu na dostawę siedmiu nowych tramwajów. Jej wartość sięga 183 mln 750 tys. hrywien (ok. 31 mln zł). Lwowski producent zaoferował pięcioczłonowy model T5B64 Elektron. Tramwaje będą podobne do tego, który jeździ po Lwowie. Podstawową różnicą będzie oczywiście rozstaw szyn, który w Kijowie wynosi 1524 mm (w porównaniu do 1000 mm we Lwowie). Klimatyzowany tramwaj o długości 30 m będzie mógł pomieścić 287 pasażerów.

Jak na razie Elektrontrans dostarczył dwa tramwaje dla Lwowa – trzy- i pięcioczłonowy. W pełni niskopodłogowe pojazdy zaskakująco dobrze sprawdzają się w tamtejszych warunkach, przy mocno zdegradowanej infrastrukturze. – Wygrany przetarg uznajemy za punkt zwrotny w mentalności i działalności urzędników – jako ich służby w interesie społeczeństwa – mówi Jurij Bubes, szef korporacji Elektron. Jak wskazywał, do tej porty jedynym kryterium postępowań była cena, a jednocześnie stawiano niskie wymagania dotyczące rozwiązań technicznych czy wygody. W efekcie inwestycje taborowe kończyły się na dostawach używanych bądź odnowionych wagonów.

– W prasie jeden z przedstawicieli polskiej firmy wskazywał, że w polskich zakładach bardzo dobrze pracują ukraińscy specjaliści. Czy nie przydaliby się oni tutaj, w domu, na Ukrainie? Chciałbym, żeby nasi ludzie wrócili i pracowali na Ukrainie, dostawali za to należyte wynagrodzenie, mieli odpowiednie warunki socjalne, byli z rodziną i mieli pewność co do swojej przyszłości. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by tak się stało – wskazuje Jurij Bubes.

Lwowski producent liczy na kolejne wygrane, w tym na rynku europejskim. Elektrontrans był zainteresowany m.in. łódzkim przetargiem. W najbliższym czasie na ulice Lwowa wyjedzie z kolei pierwszy elektryczny autobus tej firmy.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z przedstawicielem firmy Elektrontrans.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kijów zamawia tramwaje. Duże szanse dla Pesy

Komunikacja

Kijów zamawia tramwaje. Duże szanse dla Pesy

Witold Urbanowicz 26 stycznia 2016

W Kijowie wyjechał Fokstrot Pesy

Komunikacja

W Kijowie wyjechał Fokstrot Pesy

Witold Urbanowicz 14 października 2015

Kijowskie tramwaje przeżywają okres poradziecki. Pomogą Polacy?

Komunikacja

Kijowskie tramwaje przeżywają okres poradziecki. Pomogą Polacy?

Witold Urbanowicz 16 grudnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS