Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Nowe pociągi Alstomu dla metra w Azerbejdżanie

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2015-06-15 14:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowe pociągi Alstomu dla metra w Azerbejdżanie
Alstomfot. Alstom
Mieszkańcy Baku już mogą korzystać z trzech nowych, szerokotorowych pociągów metra. Pięcioczłonowe pojazdy pozytywnie przeszły wszystkie testy. Teraz można je spotkać w "czerwonej" i "zielonej" linii metra.

To pierwsze w Azerbejdżanie pociągi bezprzedziałowe. Na pokładzie zmieści się 1047 pasażerów, z czego 202 na miejscach siedzących. W skrajnych członach pociągów znalazły się miejsca dla osób niepełnosprawnych. Pociągi są wyposażone w oświetlenie w technologii LED. Ich wnętrze zostało wykonane przy wykorzystaniu materiałów wandaloodpornych. Pociągi o rozstawie kół 1520 mm zostały wyprodukowane w zakładzie Metrowagonmaszu w Moskwie.

Cząstka programu modernizacji

– Nowe pociągi metra zapewniają większy poziom bezpieczeństwa i prawdziwy komfort pasażerom w Baku. Przeszły skomplikowany sprawdzian jakości i są zgodne z najwyższymi standardami. Liczymy na to, że nasza współpraca z Baku rozszerzy się oraz że będziemy kontynuować dostawy pociągów dla metra w przyszłości, wyprodukowanych na terenie Azerbejdżanu – mówi Martin Vaujour, zastępca prezesa Alstomu ds. krajów WNP.

Metro w Baku zostało otwarte w 1967 roku. W roku 2010 ruszył 20-letni program rozbudowy sieci, w ramach którego mają powstać łącznie 53 stacje. Przed rokiem 2030 ma zostać zbudowanych łącznie 84,3 km nowych linii. Do roku 2028 jest również planowana całkowita wymiana taboru na nowoczesny.

Liczą na kolejne kontrakty

Jak czytamy w komunikacie producenta, firma Alstom chce być obecna na rynku krajów WNP przy udziale lokalnych partnerów, u których będzie lokalizować produkcję. W roku 2010 Alstom kupił udziały w rosyjskiej firmie Transmaszholding – liderze w produkcji taboru kolejowego na rynki szerokotorowe. Od tamtej pory Alstom i Transmaszholding stworzyły cztery joint venture w Rosji i Kazachstanie, by wspólnie realizować projekty dla kolei 1520 mm.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Czy londyńskie metro zagrało w Gwiezdnych Wojnach?

Przestrzeń

Czy londyńskie metro zagrało w Gwiezdnych Wojnach?

Jakub Dybalski 08 kwietnia 2016

Nicea. Mieszkańcy zdecydowali o wyglądzie tramwaju

Przestrzeń

Nicea. Mieszkańcy zdecydowali o wyglądzie tramwaju

Łukasz Pastor 10 marca 2016

Polska firma z kontraktem na budowę metra w Baku

Komunikacja

Polska firma z kontraktem na budowę metra w Baku

Jakub Dybalski 08 stycznia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS