Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Nowa Sól: Autosan najlepszy, ale za drogi

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-04 16:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowa Sól: Autosan najlepszy, ale za drogi
fot. Mohylek , lic. GFDL Wikimedia commons
Nowa Sól rozstrzygnęła postępowanie na dostawy czterech niskopodłogowych pojazdów o długości od 10,5 do 12,2 m. Najkorzystniej wypadł Autosan, ale zamawiający postanowił unieważnić postępowanie, gdyż złożone oferty przekraczały kwotę, jaką zamierzono przeznaczyć na realizację zamówienia.

Przedmiotem powtórzonego przetargu jest dostawa czterech fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów klasy maxi, spełniających normę Euro 6. Długość pojazdów mieścić się ma w przedziale od 10,5 do 12,2 metra. Pojemność pojazdu określono na 80 pasażerów. Wymagano minimum 28 pełnowymiarowych miejsc, a także jedno miejsce na wózek inwalidzki. Przewidziano drzwi w układzie 2-2 i 1-2.

Wczoraj (3 kwietnia) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy firmy, oferując kwoty od 3,85 mln zł do 4,10 mln zł. To powyżej kosztorysu zamawiającego, wynoszącego 3,79 mln zł.

Nowa Sól rozstrzygnęła już postępowanie. Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez firmę Autosan, która zaproponowała dostawy za 3 99 960 zł. Jednak w związku z przekroczeniem budżetu zamawiający postanowił po raz kolejny unieważnić postępowanie.
VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowa Sól: Starcie trzech producentów autobusów

Komunikacja

Nowa Sól: Starcie trzech producentów autobusów

Witold Urbanowicz 03 kwietnia 2017

Nowa Sól zbuduje zajezdnię autobusową

Przestrzeń

Nowa Sól zbuduje zajezdnię autobusową

Witold Urbanowicz 23 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS