Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Niedrzwica Duża bierze się za węzeł przy dworcu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-01 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Niedrzwica Duża bierze się za węzeł przy dworcu
fot. Jakub199501, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Gmina Niedrzwica Duża prowadzi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy węzła przesiadkowego Niedrzwica Duża leżącego pod Lublinem. Inwestycja miałaby objąć istniejący dworzec, a także rozbudowę układu drogowego.

Przedmiotem drugiego już przetargu ogłoszonego przez gminę Niedrzwica Duża jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy węzła przesiadkowego. Projekt podzielony jest na kilka zadań. Przewidziano zmianę sposobu użytkowania części „publicznej” budynku byłego dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego, budowę i rozbudowę układu drogowego wraz z ciągami pieszo-rowerowymi oraz oświetleniem.

Obecnie dworzec składa się z trzykondygnacyjnej części mieszkalnej oraz jednokondygnacyjnej części publicznej z nieużytkowanym poddaszem. Część publiczna budynku dawnego dworca będzie natomiast przeznaczona na cele gastronomiczne. Oprócz tego na dworcu miałaby się znaleźć w jednym z pomieszczeń poczekalnia. Zgodnie z założeniami przy dworcu miałyby się znaleźć miejsca parkingowe, zatoka dla autobusów, zatoka postojowa w ramach systemu Kiss & Ride, wiata przystankowa i rowerowa.

Termin składania ofert mija 9 marca 2017 r. O wyborze decydują cena (60%) oraz okres gwarancji na wykonanie usługi (40%). Przedmiot zamówienia ma być gotowy do połowy grudnia. Szacunkowy koszt dokumentacji to 162,6 tys. zł. Projekt będzie realizowany ze środków unijnych.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Września: Jakie centrum przesiadkowe przy dworcu

Przestrzeń

Września: Jakie centrum przesiadkowe przy dworcu

Witold Urbanowicz 26 stycznia 2017

W Wejherowie powstanie węzeł przesiadkowy z tunelem pod torami

Przestrzeń

W Wejherowie powstanie węzeł przesiadkowy z tunelem pod torami

Witold Urbanowicz 17 stycznia 2017

Nextbike w Sosnowcu? Nowe biletomaty? Niekoniecznie

Komunikacja

Nextbike w Sosnowcu? Nowe biletomaty? Niekoniecznie

Jakub Dybalski 12 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS