Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Nextbike Polska zajmie się rowerami w Norwegii, Islandii i Finlandii?

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-08-16 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nextbike Polska zajmie się rowerami w Norwegii, Islandii i Finlandii?
fot. Nextbike
Polska część Nextbike'a radzi sobie na tyle dobrze, że niemiecki Nextbike GmbH udzielił jej dziesięcioletniej wyłącznej licencji na dostawę i obsługę miejskich systemów rowerowych na terytorium Norwegii, Finlandii i Islandii. – Jeszcze w tym roku wystartujemy w pierwszych zagranicznych przetargach – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Umowa licencyjna została zawarta na czas określony, od dnia jej zawarcia do dnia 31 grudnia 2027 r. z opcją jej przedłużenia o kolejne 10 lat. W największym skrócie oznacza, że jako Nextbike, w przetargach w trzech wymienionych krajach, będzie startował Nextbike Polska, a nie niemiecka centrala, czy lokalna spółka.

– To dla nas strategicznie wydarzenie o ogromnej wadze – tłumaczy Wojtkiewicz. – Jesteśmy zdecydowanym liderem rynku miejskich systemów rowerowych w Polsce, z udziałem przekraczającym 80 proc. pod względem liczby rowerów. Rynek w Polsce ma wciąż ogromny potencjał wzrostu wynikający z możliwości rozbudowy obecnie istniejących systemów rowerowych jak również z szansy na uruchamianie systemów w kolejnych dużych aglomeracjach, takich jak Trójmiasto czy Śląsk czy też coraz większej liczbie mniejszych miejscowości. Do atrakcyjnych perspektyw rozwoju na rynku krajowym chcemy w horyzoncie średnio- i długoterminowym dodać kolejny fundament wzrostu: rynek skandynawski – wyjaśnia.

Wojtkiewicz tłumaczy, że we wspomnianych krajach tez jest potencjał do rozwoju. Po pierwsze bardzo dba się tam o środowisko. Po drugie, do tej pory bike–sharing pomijał tam mniejsze miejscowości. Prezes polskiego Nextbike’a deklaruje, że jego firma jest gotowa wystartować już w tegorocznych przetargach, jeśli takie się pojawią.

– Jestem przekonany, że doświadczenie spółki zdobyte w kraju pozwoli jej z sukcesem działać także na rynkach zagranicznych – mówi Mikołaj Chruszczewski, członek Rady Nadzorczej Nextbike Polska S.A. i Członek Zarządu LARQ SA, czyli spółki będącej pośrednio głównym akcjonariuszem Nextbike Polska. – Oprócz wzrostu wynikającego z rosnącej liczby rowerów, spółka sukcesywnie pracuje nad zwiększaniem przychodów ze źródeł prywatnych takich jak umowy z partnerami np. z Benefit Systems, czy też kontrakty reklamowe np. z Citi Handlowym.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódzki Rower Publiczny: Pierwsze wnioski po rozbudowie

Mobilność

Łódzki Rower Publiczny: Pierwsze wnioski po rozbudowie

Roman Czubiński 13 sierpnia 2017

Zgierz: Obiecujące wyniki roweru publicznego

Mobilność

Zgierz: Obiecujące wyniki roweru publicznego

Roman Czubiński 08 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5