Partnerzy serwisu:
Mobilność

Nextbike operatorem Legnickiego Roweru Miejskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-04-18 13:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nextbike operatorem Legnickiego Roweru Miejskiego
fot. Marcin Przybylski, Nextbike
W Legnicy podpisano umowę na uruchomienie niewielkiego, składającego się z ośmiu stacji systemu roweru miejskiego. Operatorem będzie Nextbike, a umowa obowiązuje na ten sezon.

System ruszy w majówkę i będzie działał do końca listopada. Będzie się składał z ośmiu stacji, w których do wypożyczenia będą 64 rowery, w tym rowerki dziecięce. Nextbike zarobi za tę usługę 489 tys. zł.

Zanim Legnica zdecydowała się na regularny rower miejski, przeprowadziła testy. W zeszłym roku między sierpniem a listopadem Nextbike zamontował w mieście cztery stacje z 21 rowerami. Przez 90 dni w systemie zarejestrowało się ponad tysiąc użytkowników, a rowery wypożyczano prawie 4,4 tys. razy. W Legnicy bezpłatne można było korzystać z roweru przez kwadrans i takie właśnie wypożyczenia stanowiły ponad połowę wszystkich.

Legnicki system i tak jest niewielki. We Wrocławiu, z którym system w Legnicy będzie sprzężony (zresztą posiadanie konta w jednym z nextbike’owych systemów pozwala na korzystanie z nich we wszystkich miastach), jest 760 rowerów. W największym w Polsce systemie – warszawskim Veturilo – można korzystać z ponad 4,5 tys. rowerów.

– Rower miejski był hitem ubiegłorocznego lata i jesieni. Był atrakcją miasta, a legniczanie go pokochali. – Jestem pewien, że podobnie będzie teraz – mówi prezydent miasta Tadeusz Krzakowski.

Nextbike, poza uruchomieniem i zarządzaniem systemem, co oznacza tez pobieranie opłat za korzystanie z rowerów, będzie m.in. zawierał umowy z klientami oraz ewentualnie ze sponsorami stacji komercyjnych.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Legnica. Czy rower miejski się przyjmie?

Komunikacja

Legnica. Czy rower miejski się przyjmie?

jd/inf. pras. 23 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS