Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Newag i Siemens z najlepszą ofertą na wagony metra w Sofii

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2015-09-10 11:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Newag i Siemens z najlepszą ofertą na wagony metra w Sofii
Siemens z Newagiem z najlepszą ofertą dla Sofiifot. Newag
Bułgarzy ocenili, że Newag w konsorcjum z Siemensem złożył najlepszą ofertę na dostawę 20 trzyczłonowych składów do obsługi planowanego centralnego odcinka trzeciej linii metra w Sofii.

Przetarg jest kilkustopniowy. 13 sierpnia otwarto oferty w postępowaniu. Wówczas okazało się, że dwie firmy złożyły ofertę najtańszą, na kwotę 418 mln lewów, czyli 894 mld zł. Konkurentem dla polsko-niemieckiego konsorcjum był hiszpański CAF, który za dostawę swoich wagonów chciał 483 mln lewów (1,033 mld zł). Ale firmy mają dostarczyć nie tylko wagony metra, ale także zaprojektowanie, dostawę i montaż systemów sterowania ruchem

– Łączna szacunkowa wartość całego zamówienia podstawowego wynosi 142.000.000 euro netto (601.512.000 PLN według kursu średniego NBP na dzień dzisiejszy) – informuje Newag.

Do podpisania umowy ma dojść jeszcze na jesieni. Wobec faktu, że oferta konsorcjum została uznana za najlepszą, można być niemal pewnym, że nowosądeckie hale wkrótce wypełnią się nowymi pojazdami. Zakres prac nowosądeckiej spółki miałby objąć montaż pojazdów w zakładzie spółki, dostawę do Sofii oraz usługi serwisowe w okresie gwarancji.

Do stolicy Bułgarii miałyby trafić składy 60-metrowe (+-2 m.) Inspiro w wersji trzywagonowej. Podobne wagonu od października 2013 wożą już pasażerów warszawskiego metra. Co ciekawe, przetarg zawiera również opcję na kolejne dziesięć składów dla kolejnego etapu rozbudowy trzeciej linii – o dwa odcinki o łącznej długości blisko 9 km i liczące 9 stacji.

Więcej informacji na temat sofijskiej inwestycji przeczytasz TUTAJ.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Siemens i Newag mogą startować z umową na metro dla Sofii

Prawo & Finanse

Siemens i Newag mogą startować z umową na metro dla Sofii

Witold Urbanowicz 08 lutego 2016

 Inspiro wozi już pasażerów

Komunikacja

Inspiro wozi już pasażerów

Witold Urbanowicz 06 października 2013

Metro: Od niedzieli Inspiro zacznie wozić pasażerów

Komunikacja

Metro: Od niedzieli Inspiro zacznie wozić pasażerów

UM Warszawa 04 października 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS