Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Nankin elektryfikuje flotę autobusową

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2014-03-10 14:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nankin elektryfikuje flotę autobusową
autobus K9 w Shenzenźródło wikimedia commons
Chiński producent autobusów BYD dostarczy do Nankinu 600 nowych autobusów elektrycznych BYD K9, do tego miasto zamówiło 400 taksówek elektrycznych u tego samego producenta.

Ok. 50 z zamówionych autobusów już trafiło do miasta i mają w pełni obsługiwać sierpniową Uniwersjadę w Nankinie. Pozostałe będą przekazywane miastu w tym roku stopniowo. Podobnie jest z taksówkami. Część już jeździ po mieście pod znakiem Nanjing Jiangnan Electric Taxi Ltd., czyli pierwszej korporacji taksówkowej korzystającej z zeroemisyjnych pojazdów.

Nankin został wybrany przez chiński rząd na miasto w którym będzie realizowany pilotażowy program wymiany pojazdów transportu publicznego na bardziej przyjazne dla środowiska. W listopadzie zeszłego roku miasto i BYD podpisały porozumienie, które zakładało m.in. otwarcie fabryki w lokalnej strefie ekonomicznej, w której będą montowane m.in autobusy elektryczne.

– Decyzja Nankinu sprawi, że miasto będzie dysponowało jedną z największych na świecie flot pojazdów elektrycznych, obsługujących publiczny transport, a z pewnością największą wyprodukowaną przez BYD – chwali się jeden z dyrektorów chińskiej firmy, Isbrand Ho. – To oznacza, że pojazdy elektryczne są coraz chętniej kupowane przez miasta i pełnią coraz większą role w zapobieganiu zanieczyszczeniom – dodaje.

BYD Company Ltd. To jedna z największych chińskich firm specjalizująca się w produkcji baterii, ale też różnorodnych urządzeń elektrycznych, wykorzystującej wspomniane baterie. W zeszłym roku elektryczny autobus BYD był m.in. testowany w Warszawie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Triumf Solarisa ws. elektryków dla Warszawy. Sąd oddala skargi

Prawo & Finanse

Triumf Solarisa ws. elektryków dla Warszawy. Sąd oddala skargi

Witold Urbanowicz 30 lipca 2014

MZA odpiera zarzuty Solarisa: Mogliście wcześniej protestować

Prawo & Finanse

MZA odpiera zarzuty Solarisa: Mogliście wcześniej protestować

Witold Urbanowicz 30 kwietnia 2014

 

 

 

 

 

 

współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS