Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Nagroda Ecodesign dla pociągów Inspiro Siemensa

Dalej Wstecz
Autor:

Siemens

Data publikacji:
2013-11-15 10:38
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nagroda Ecodesign dla pociągów Inspiro Siemensa
fot. WU
Platforma pociągów metra – Inspiro – opracowana przez firmę Siemens i Designworks USA, spółkę Grupy BMW, otrzymała prestiżową nagrodę Ecodesign przyznawaną przez Federalne Ministerstwo Środowiska i Federalny Urząd ds. Innowacji Republiki Federalnej Niemiec. Produkt został nagrodzony za proekologiczną, przyjazną dla środowiska, nowoczesną konstrukcję oraz niepowtarzalny design.

Nagrodę Ecodesign przyznano pociągom Inspiro ze względu na wykorzystanie podczas produkcji pojazdu przyjaznych dla środowiska, nowoczesnych technologii które zwiększają efektywność energetyczną, a także za możliwość prawie pełnego recyclingu materiałów wykorzystanych do jego budowy. Innymi elementami, które oceniano, były nowoczesny design oraz komfort podróżowania.

Inspiro charakteryzuje innowacyjna, aluminiowa, lekka konstrukcja wagonów oraz zoptymalizowane pod względem efektywności energetycznej wózki jezdne. Dzięki temu sześciowagonowy skład jest lżejszy od dotychczas produkowanych o prawie 18 ton. Zastosowano w nim także rozwiązanie rekuperacji energii elektrycznej podczas hamowania, umożliwiając jej zwrot do sieci zasilającej skład. Do oświetlenia pojazdu wykorzystano nowoczesne lampy LED, które w znaczący sposób ograniczają zużycie energii. Dodatkowo w pociągu zainstalowane są nowoczesne, energooszczędne systemy wentylacji oraz klimatyzacji. Inspiro produkowany jest zgodnie z proekologiczną procedurą wytwarzania odpowiadającą normie ISO 14021.

Pociągi mogą być wykorzystywane także w bezobsługowych systemach linii metra, dzięki czemu możliwa jest dalsza optymalizacja i redukcja zużycia energii przy wykorzystaniu w pełni zautomatyzowanego sposobu prowadzenia pojazdu. Materiały stosowane do wykończenia wnętrza wagonów podlegają recyklingowi w ponad 95%, co czyni składy jednymi z najbardziej ekologicznych rozwiązań na świecie. Jednoprzestrzenne szerokie wnętrze Inspiro wykonane jest w jasnej kolorystyce. Pociąg wyposażono w cztery szerokie pary drzwi, które w połączeniu z jasnymi, przestrzennymi wnętrzami oferują pasażerom wysoki komfort wsiadania i przemieszczania się podczas podróży.

Nagroda tym bardziej cieszy, iż 35 pociągów Inspiro zostało zamówionych przez Metro Warszawskie Sp. z o.o. do obsługi pierwszej, jak i drugiej linii podziemnej kolejki.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro:  Rosyjskie pociągi prawie w ogóle już nie jeżdżą

Komunikacja

Metro: Rosyjskie pociągi prawie w ogóle już nie jeżdżą

Witold Urbanowicz 14 lipca 2014

Trwają testy Inspiro na II linii metra

Komunikacja

Trwają testy Inspiro na II linii metra

Witold Urbanowicz 28 czerwca 2014

Metro: Przejazd składu rosyjskiego za nami, skrajnia w porządku

Komunikacja

Metro: Przejazd składu rosyjskiego za nami, skrajnia w porządku

Witold Urbanowicz 24 czerwca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5