Partnerzy serwisu:
Komunikacja

MPK Wrocław podpisał z Pesą umowę na sześć tramwajów

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2014-12-15 11:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
informacja prasowa - Pesa Bydgoszcz

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Wrocław podpisał z Pesą umowę na sześć tramwajów
mat. prasowe
Dzisiaj (15 grudnia) MPK Wrocław zawarło umowę z bydgoską Pesą na dostawę sześciu w pełni niskopodłogowych i klimatyzowanych tramwajów z rodziny Twist. Producent ma pół roku na dostarczenie składów do Wrocławia.

Wrocławski tramwaj to produkt z rodziny Twist bydgoskiej fabryki zaprojektowany z myślą o potrzebach mieszkańców Wrocławia. Jak zapewnia producent, zastosowane w nim rozwiązania techniczne są wypadkową wieloletnich doświadczeń zebranych w czasie eksploatacji pojazdów pierwszej, drugiej i trzeciej generacji oraz oczekiwań MPK Wrocław.

Tramwaje Twist 2010NW są trójczłonowe, całkowicie niskopodłogowe. Wyposażone są w cztery w pełni obrotowe wózki, co zmniejsza naciski na szyny. W efekcie pozwala to, jak zapewnia producent, na dłuższą eksploatację infrastruktury i znaczne oszczędności. Twisty charakteryzują się wysoką wytrzymałością konstrukcji na ściskanie oraz odpornością zderzeniową. Konstrukcja czoła pojazdu jest wyposażona w absorbery pochłaniające energię zderzeń z przeszkodami oraz innymi pojazdami, co zapewnia bezpieczeństwo pasażerów oraz motorniczego i jednocześnie znacząco wpływa na obniżenie kosztów i czasu ewentualnych napraw.Nowoczesny układ napędowy umożliwia odzyskiwanie energii podczas hamowania i jej zwrot do sieci. Wykorzystanie energii zgromadzonej w bateriach pozwala na pokonanie fragmentów trasy bez zasilania z sieci trakcyjnej. Dzięki skuteczności tych układów tramwaje Twist osiągają – jak przekonuje producent – optymalne dla komfortu jazdy przyspieszenia, a zastosowany system antypoślizgowy pozwala skrócić drogę hamowania. Ergonomiczne stanowisko pracy motorniczego jest klimatyzowane i wyposażone w pulpit z centralnym terminalem wielofunkcyjnym, co pozwala ograniczyć do minimum ilość przycisków.

Podłoga w strefie wejścia na wysokości 350 mm nad główką szyny oraz zamontowana w pojeździe rampa dla wózków dziecięcych i inwalidzkich pozwala korzystać z tramwaju osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych oraz usprawnia wymianę pasażerów. Tramwaje Twist będą wyposażone w systemy informacyjno-reklamowe, a wykorzystanie innowacyjnych technologii umożliwi kontrolowanie pracy pojazdów na trasie za pomocą diagnostyki on-line. Z poziomu obsługi zajezdni dostępny jest podgląd i kontrola podstawowych podzespołów tramwaju oraz systemów bezpieczeństwa. Pozwala to monitorować on-line stan techniczny pojazdów będących na trasie.


mat. prasowe

– Już nie możemy się doczekać, aby przetestować wszystkie te udogodnienia w praktyce – podsumowuje Zdzisław Ferenz, dyrektor ds. Przewozów i Eksploatacji MPK Wrocław.

Zakup tramwajów jest jednym z elementów składowych większego Projektu zatytułowanego Zintegrowany System Transportu Szynowego w Aglomeracji i we Wrocławiu - Etap II (w skr. ZSTS II), przewidzianego do dofinansowania środkami unijnymi. Miasto zapewni spółce środki na sfinalizowanie zakupu sześciu pojazdów za kwotę około 50 milionów, jednocześnie ubiegając się o ich częściowy zwrot w ramach dotacji. Jest to pierwszy etap nowej wymiany wrocławskiego taboru tramwajowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Wrocław kupi tramwaje Pesy

Komunikacja

MPK Wrocław kupi tramwaje Pesy

Witold Urbanowicz 02 grudnia 2014

Pierwszy warszawski Jazz Duo wozi już pasażerów

Komunikacja

Pierwszy warszawski Jazz Duo wozi już pasażerów

Witold Urbanowicz 21 listopada 2014

Wrocław. Pesa podbija nowe miasto?

Prawo & Finanse

Wrocław. Pesa podbija nowe miasto?

Jakub Dybalski 04 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5