Partnerzy serwisu:
Komunikacja

MPK Włocławek kupi dwa autobusy klasy midi

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2015-12-10 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport-Publiczny.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Włocławek kupi dwa autobusy klasy midi
MPK Włocławek kupi dwa 10-metrowe autobusyMPK Włocławek
Miejski przewoźnik z Włocławka rozpisał właśnie przetarg na dostawę dwóch niskopodłogowych autobusów klasy midi. Dotychczas takie pojazdy dostarczał przewoźnikowi wyłącznie Solaris.

Autobusy, które zamawia MPK Włocławek mają być fabrycznie nowe i całkowicie niskopodłogowe. Mają posiadać trzy wejścia, z których pierwsze będzie miało drzwi jednoskrzydłowe, a pozostałe dwuskrzydłowe. Klimatyzację będzie miał do dyspozycji tylko kierowca, ale w przedziale pasażerskim znajdą się szerokie rozsuwane okna.

W pojeździe musi zmieścić się 83 pasażerów, siedzenia dla wygody pasażerów mają być wyściełane miękkim materiałem. Tylna ściana pojazdu musi być przynajmniej w części przeszkolna, co z przetargu wyklucza producentów zabudowujących ją bez szyby (tak robi m.in. Solbus, który oferuje 10 metrowego SM10 znanego m.in. z Warszawskich ulic). Autobus musi być wyposażony w rampę ułatwiającą wjazd do autobusu osób niepełnosprawnych. Ciekawostką jest także zapisanie w specyfikacji przetargowej konieczności montażu 3 gniazd USB do ładowania smartfonów. 

Silnik autobusu musi spełniać normę emisji spalin Euro 6, tym razem ma być to silnik spalinowy, bez elektrycznego wspomagania, które MPK Włocławek zażyczyło sobie w przypadku zamówienia zrealizowane w połowie 2015, kiedy to Solaris dostarczył do miasta pierwsze w jego historii 3 hybrydowe autobusy 12 metrowe

Koperty z ofertami otwarte zostaną 22 grudnia 2015. Od momentu wyłonienia zwycięzcy przetargu i podpisania umowy wykonawca będzie miał 18 tygodni na wyprodukowanie dwóch autobusów. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Włocławek rozważa zakup 9 hybryd

Komunikacja

Włocławek rozważa zakup 9 hybryd

Martyn Janduła 07 kwietnia 2016

Solaris dostarczy dwa autobusy dla Włocławka

Komunikacja

Solaris dostarczy dwa autobusy dla Włocławka

Witold Urbanowicz 30 grudnia 2015

Włocławek ma trzy nowe hybrydy

Komunikacja

Włocławek ma trzy nowe hybrydy

Jakub Dybalski 06 marca 2015

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS