Partnerzy serwisu:
Komunikacja

MPK Nowy Sącz uruchomi… zastępcze pociągi zamiast autobusu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-11-14 14:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Nowy Sącz uruchomi… zastępcze pociągi zamiast autobusu
fot. Michał Szymajda
W Nowym Sączu dojdzie do dosyć nietypowej sytuacji. Tamtejsze Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne szuka przewoźnika kolejowego, który uruchomi przewozy kolejowe, zastępujące autobus, na czas budowy nowego mostu na Dunajcu.

Nowy Sącz szykuje się do budowy mostu Heleńskiego w ciągu ul. Legionów nad rzeką Dunajec. Spowoduje to spore utrudnienia w ruchu. Dlatego też MPK w Nowym Sączu wysłało zaproszenia do składania oferty na realizację komunikacji zastępczej z wykorzystaniem szynobusu. Jego celem będzie zapewnienie dojazdu mieszkańców osiedla Helena do centrum miasta.

Komunikacja kolejowa ma być wykonywana w okresie od 2 stycznia 2018 r. do końca grudnia 2018 r. Przy czym MPK zakłada możliwość zerwania umowy po sześciu miesiącach w przypadku małego zainteresowania pociągami, z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia. Ponadto umowa może zostać wydłużona o kolejne miesiące, jednak nie dłużej niż do końca czerwca 2019 r.

Rozkład ułożony przez MPK zakłada uruchomienie 15 par połączeń, przede wszystkim na trasie Nowy Sącz Miasto – Nowy Sącz Chełmiec. Czas przejazdu wyniesie pięć minut, a na przystanku Chełmiec większość kursów szynobusu ma być zsynchronizowana z odjazdami autobusów linii 33 i 34. Ponadto szyno bus w swój pierwszy kurs wyruszy ze wcześniejszej stacji – Nowy Sącz Główny. Tam też będzie kończyć ostatni kurs z Chełmca.

Przewoźnicy muszą dysponować wszystkimi aktualnymi uprawnieniami i dokumentami niezbędnymi do świadczenia usług. Pojazd musi być przystosowany do przewozu minimum 100 osób, a liczba miejsc siedzących nie może być mniejsza niż 20% liczby ogólnej. Wykonawca ma też umożliwić zamawiającemu montaż do poboru opłat i ITS.

Wczoraj (13 listopada) minął termin składania ofert. Jak poinformował portal Sądeczczanin, oferty złożyły dwa pomioty. Oddział małopolski Przewozów Regionalnych wycenił usługę na ok. 397 tys. zł netto, natomiast SKPL Cargo ze Zbierska złożył ofertę na kwotę powyżej 1,5 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kolejna linia zastępcza do Pruszkowa

Komunikacja

Kolejna linia zastępcza do Pruszkowa

Redakcja 16 października 2017

Piastów uruchamia bezpłatny autobus zamiast kolei

Komunikacja

Piastów uruchamia bezpłatny autobus zamiast kolei

Witold Urbanowicz 11 października 2017

To już ostatnie dni kursowania gorzowskich tramwajów

Komunikacja

To już ostatnie dni kursowania gorzowskich tramwajów

Witold Urbanowicz 27 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5