Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Metro: Nieużywany peron na Stadionie jako studio filmowe. Program Raczka

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-24 16:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Nieużywany peron na Stadionie jako studio filmowe. Program Raczka
mat. naTemat
Drugi, nieużywany, ale w pełni wyposażony peron na stacji metra Stadion Narodowy dla III linii nieprędko będzie spełniał swoją rolę (o ile w ogóle III linia doczeka się realizacji w tym kształcie). Na razie świetnie sprawdza się za to w celach filmowych. Tutaj właśnie powstaje program „Peron marzeń” Tomasza Raczka.

W ramach budowy centralnego odcinka II linii metra, którą oddano do użytku w marcu 2015 r., powstała rozbudowana stacja C-14 Stadion Narodowy. Wybudowano tutaj drugi, równoległy peron z myślą o III linii metra na Gocław, wraz z komorą torów odstawczych. Peron w pełni wyposażono w schody ruchome, kamery, ekrany itp. Przez długi czas ma on szansę pozostać jednak niewykorzystany – realizacja III linii metra to odległa perspektywa, nie są prowadzone żadne prace projektowe, a okrężny przebieg z Gocławia przez Wiatraczną i Grochów do Stadionu jest powszechnie krytykowany.

Niestety, przyjęty układ peronów i torów uniemożliwia wykorzystanie w pełni zbudowanego peronu i torów już teraz w codziennej eksploatacji. Na co dzień dodatkowy peron wykorzystywany jest więc jedynie do odstawiania pociągów w międzyszczycie bądź w weekendy. Świetnie sprawdza się też jako przestrzeń filmowa, wykorzystywana np. do reklam.

Na Stadionie powstaje też najnowszy program Tomasza Raczka, pod nazwą „Peron marzeń”, w którym dziennikarz będzie rozmawiał z interesującymi postaciami. Program będzie emitowany co tydzień na portalu naTemat.pl. – Gośćmi będą ciekawe, nietuzinkowe osoby z pasją i interesującym spojrzeniem na świat. I te z pierwszych stron gazet, ale i takie, których szersza rzesza internautów może nie kojarzyć. Będą wśród nich oczywiście także osoby związane z filmem, ale równie dobrze mogą pojawić się z każdej innej branży. Nie zamykamy się na nikogo – mówi na łamach portalu Wirtualnemedia.pl Michał Mańkowski, dyrektor Grupy naTemat.

Scenerię wybrano nieprzypadkowo. – To jest finał kilkumiesięcznych dyskusji i formalności, związanych z miejscem nagrania. Koncepcja programu od początku była związana z metrem – więc tym bardziej cieszymy się, że się udało – informuje Mańkowski.

Jak dodaje Metro, peron nie jest udostępniany na zasadach komercyjnych, tylko na zasadzie współpracy medialnej (na cele prasowe). – W przeciwieństwie do wszelkich innych miejsc w metrze peron możemy udostępniać w ciągu dnia. Wykorzystanie przestrzeni nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami w funkcjonowaniu metra – mówi Anna Bartoń z biura prasowego Metra Warszawskiego. Emisja pierwszych odcinków planowana jest w maju.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wojewoda  o metrze: „Jest i będzie budowane. Sprawa ponadpolityczna”

Prawo & Finanse

Wojewoda o metrze: „Jest i będzie budowane. Sprawa ponadpolityczna”

Witold Urbanowicz 20 kwietnia 2017

Metro na Wolę. „Budowa brutalnie wstrzymana”

Prawo & Finanse

Metro na Wolę. „Budowa brutalnie wstrzymana”

Witold Urbanowicz 20 kwietnia 2017

Nadzór Budowlany uchyla pozwolenie na budowę stacji metra Księcia Janusza

Prawo & Finanse

Nadzór Budowlany uchyla pozwolenie na budowę stacji metra Księcia Janusza

Witold Urbanowicz 19 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5