Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Metro: Dworzec Wileński z pozwoleniem na użytkowanie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-02-13 12:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Metro: Dworzec Wileński z pozwoleniem na użytkowanie
fot. WU
Dzisiaj (13 lutego) Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie dla stacji metra Dworzec Wileński. To już drugi przystanek z takim dokumentem.

Jak poinformowały władze miasta, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał właśnie pozwolenie na użytkowanie dla stacji C-15 Dworzec Wileński. To już drugi przystanek centralnego odcinka II linii metra z takim dokumentem – 5 lutego WINB wydał pozwolenie dla stacji C-9 Rondo Daszyńskiego.

Wobec dużego natężenia ruchu pieszych i przesiadających się pasażerów przy Dw. Wileńskim pojawiały się postulaty o wcześniejsze udostępnienie przejścia podziemnego na stacji metra. Czy w związku z wydaniem pozwolenia na użytkowanie dla stacji C-15 Dworzec Wileński jest na to szansa? – Decyzja, którą wydał WINB jest warunkowa – wchodzi w życie, gdy pozwolenia otrzymają wszystkie obiekty centralnego odcinka. Dlatego też niestety nie może być mowy o wcześniejszym uruchomieniu przejścia podziemnego – mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik Urzędu Miasta.

W sumie WINB musi wydać 14 pozwoleń na użytkowanie dla wszystkich obiektów centralnego odcinka II linii metra – siedmiu stacji, sześciu wentylatorni szlakowych i tunelu łącznikowego między I a II linią. Nadzór Budowlany zapowiada, że jest szansa na to, że kontrole mogą skończyć się jeszcze w lutym. Następnie, przez około dwa tygodnie, pociągi będą jeździć wg pełnego, normalnego rozkładu, ale bez pasażerów. Oznacza to, że – jeżeli dalsze wydawanie pozwoleń i testy pójdą sprawnie – pasażerowie z metra będą mogli skorzystać w połowie marca br.

Budowa centralnego odcinka II linii metra zakończyła się formalnie 30 września 2014 r. Od tego czasu trwają odbiory i testy. 2 grudnia 2014 r. na stacji C-9 Rondo Daszyńskiego doszło do pożaru części akumulatorów zasilania awaryjnego, co – jak przekonywał Ratusz – wymusiło przedłużenie testów i odbiorów. Wcześniej, przed tym zdarzeniem, zapowiadano otwarcie w połowie grudnia 2014 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rozbudowa metra ruszy w majówkę. Pierwsze działki przekazane

Przestrzeń

Rozbudowa metra ruszy w majówkę. Pierwsze działki przekazane

Witold Urbanowicz 31 marca 2016

Wszystkie grzechy II linii metra

Przestrzeń

Wszystkie grzechy II linii metra

Witold Urbanowicz 13 marca 2016

Metro wyrusza na Targówek. Umowa na budowę podpisana

Przestrzeń

Metro wyrusza na Targówek. Umowa na budowę podpisana

Witold Urbanowicz 11 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5