Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Mazowieckie: Piastów z odnowionym dworcem

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2014-12-16 08:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mazowieckie: Piastów z odnowionym dworcem
fot. PKP SA
W piątek 12 grudnia z kilkumiesięcznym opóźnieniem oddano do użytku zmodernizowany dworzec w podwarszawskim Piastowie. Obiekt zyskał nową elewację, aranżację wnętrza i ocieplenie. Prace kosztowały 1,6 mln zł netto.

Dworzec zmienił swój zewnętrzny wygląd. Podróżni mogą podziwiać teraz odnowioną elewację, która została dodatkowo wyeksponowana dzięki wieczornej iluminacji. Zmieniło się też otoczenie budynku – wymieniono pobliskie chodniki i zamontowano ławki. PKP SA zaznacza też, że obiekt dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących oraz odpowiednie toalety.

– Odnowiony dworzec wygląda świetnie. ale dopóki przejście podziemne nie będzie dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych ciężko będzie mówić o pełnym sukcesie – mówi pani Marta, mieszkanka Piastowa. Przypomina też, że dworzec został otwarty z czteromiesięcznym opóźnieniem.

Nowe wnętrze

Obiekt przeszedł metamorfozę także wewnątrz. Wymienione zostały wszystkie instalacje, dzięki czemu poprawi się eksploatacja budynku, a jego koszty utrzymania spadną. Na dworcu zamontowano również nową stolarkę okienną i drzwiową.


fot. PKP SA

Na nowo zaaranżowano przestrzeń na dworcu, co pozwoliło na zwiększenie powierzchni do komercyjnego zagospodarowania. PKP SA zapewnia, że w obiekcie już wkrótce znajdą się m.in. salonik prasowy, kawiarnia i kwiaciarnia. Sprzedaż biletów na połączenia kolejowe i miejskie będzie natomiast prowadzona w biletomacie, który znajduje się w budynku dworca. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżnych czuwać będzie całodobowa ochrona. W obiekcie zainstalowany został również monitoring.

Kosztował prawie 2 mln zł

Przebudowę dworca zrealizowała firma Eko–Bud z Tarnowa. Koszt całej inwestycji wyniósł ok. 1,6 mln zł netto i został pokryty ze środków budżetu państwa oraz środków własnych PKP SA. Ze względu na zabytkowy charakter dworca, wszystkie przeprowadzone tam zmiany zostały wcześniej uzgodnione z konserwatorem

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ZTM Warszawa o przebudowie WWK: nie kosztem lokalnych pociągów

Komunikacja

ZTM Warszawa o przebudowie WWK: nie kosztem lokalnych pociągów

Witold Urbanowicz 08 grudnia 2014

ŁKA. Nadal mało aglomeracji w nowym rozkładzie

Komunikacja

ŁKA. Nadal mało aglomeracji w nowym rozkładzie

Kasper Fiszer 05 grudnia 2014

Centrum Zrównoważonego Transportu chce kolei do Bełchatowa

Komunikacja

Centrum Zrównoważonego Transportu chce kolei do Bełchatowa

Roman Czubiński 04 grudnia 2014

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS