Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Lwów uruchomi na próbę nocną komunikację

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-06-18 11:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lwów uruchomi na próbę nocną komunikację
fot. Martyn Janduła
Od lipca br. we Lwowie, zamieszkiwanym przez ok. 757 tys. osób, rusza nocna komunikacja autobusowa. Przez trzy miesiące będzie badany popyt i zainteresowanie mieszkańców na siedmiu trasach. To dosyć nowatorskie w krajach wschodnich przedsięwzięcie.

Niedawno komitet wykonawczy Lwowskiej Rady Miejskiej zarządził wykonanie badań popytu dla nocnej komunikacji. Badania będą prowadzone na żywym organizmie. Komunikacja nocna zostanie uruchomiona 1 lipca. Autobusy będą jeździły na siedmiu liniach (po jednym wozie na trasę) z częstotliwością co 1 godz. – 1 godz. 20 min. Połączą one centrum, dworzec kolejowy z dzielnicami sypialnymi. Cenę biletu ustalono na 8 hrywien (ok. 1,4 zł) – to dwa razy drożej niż w autobusach i marszrutkach w ciągu dnia oraz cztery razy drożej niż w tramwajach i trolejbusach. Nie obowiązują ulgi.

Badania potrwają do 1 października br. – Nie znamy w tej chwili rzeczywistego potoku pasażerskiego. Dajemy sobie trzy miesiące na sprawdzenie realnego zainteresowania ze strony pasażerów. Może się okazać, że trzeba będzie uruchomić więcej tras, skierować do ruchu większą liczbę pojazdów, ustalić inną taryfę. Wszystko zależy od zainteresowania – mówi Wiktor Szyr, naczelnik wydziału transportu Lwowskiej Rady Miejskiej.

Komunikację obsługiwać będzie Lwowskie Komunalne Przedsiębiorstwo Autobusowe nr 1 (ЛК АТП-1), które uruchamia teraz jedenaście linii w ciągu dnia. Przedsiębiorstwo może sfinansować komunikację nocną w 30%, pozostałe środki musi wyłożyć Lwowska Rada Miejska. Według szacunków dofinansowanie, jeśli zostanie zatwierdzone przez radnych, wyniesie ok. 923 tys. hrywien (blisko 160 tys. zł).

Trzeba przyznać, że krok Lwowa jest dosyć nowatorski, jeżeli chodzi o Wschód. Komunikacji nocnej pozbawione są nawet największe aglomeracje.


Planowane trasy, mat. Lwowska Rada Miejska

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Czy londyńskie metro zagrało w Gwiezdnych Wojnach?

Przestrzeń

Czy londyńskie metro zagrało w Gwiezdnych Wojnach?

Jakub Dybalski 08 kwietnia 2016

High Line - od Alei Śmierci do modnej okolicy

Przestrzeń

High Line - od Alei Śmierci do modnej okolicy

Marcin Żywiałkowski 04 kwietnia 2016

Systemy komunikacyjne miast wschodniej Afryki

Komunikacja

Systemy komunikacyjne miast wschodniej Afryki

Marcin Żywiałkowski 09 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS