Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Luksemburg. Tramwaj coraz bliżej

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2017-02-14 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
IRJ/Global Rail News

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Luksemburg. Tramwaj coraz bliżej
Fot. Luxtram
Luksemburg. Tramwaj coraz bliżej
Luksemburg. Tramwaj coraz bliżej
Luksemburg. Tramwaj coraz bliżej
Luksemburg. Tramwaj coraz bliżej
Luksemburg. Tramwaj coraz bliżej
Luksemburg. Tramwaj coraz bliżej
Luksemburg. Tramwaj coraz bliżej
Hiszpańska firma CAF wyprodukowała pierwszy niskopodłogowy tramwaj do obsługi sieci tramwajowej w Luksemburgu. Pojazd został już przewieziony do zajezdni w dzielnicy Kirchberg. Producent dostarczy łącznie 21 takich tramwajów.

Pojazd przystosowany do obsługi linii w Luksemburgu będzie w stanie pomieścić do 450 pasażerów. Do Luksemburga dojechał 8 lutego. Został przetransportowany przy wykorzystaniu specjalnych ciężarówek, które pokonały 1800 km z zakładu producenta w Saragossie do Luksemburga. Tramwaj ma 45 m długości i 2,65 m szerokości. Jest on pojazdem dwukierunkowym.

Pierwszy odcinek nowej linii tramwajowej w Luksemburgu będzie miał 6,4 km długości i połączy główną stację kolejową miasta i Place de l'Étoile w centrum z ośrodkiem wystawienniczym LuxExpo w dzielnicy Kirchberg. Linia ma być sukcesywnie wydłużana – w kierunku północnym do dzielnicy Cloche d'Or oraz na wschód – do lotniska Findel. Jeżeli uda się zrealizować projekt, wówczas linia będzie miała łącznie 16 km długości.

Prace przy budowie linii tramwajowej w Luksemburgu potrwają najprawdopodobniej do połowy roku - wtedy też powinien już przejechać po nowych torach pierwszy tramwaj z pasażerami. Wraz z zakupami taborowymi, cała inwestycja pochłonie nawet 400 mln euro, z czego dwie trzecie tych środków zapewnił rząd Luksemburga, natomiast jedną trzecią – władze miasta. Na pierwszym odcinku linii zlokalizowano 14 przystanków.

Luksemburg już w przeszłości miał system tramwajowy. Uruchomiono go w roku 1875. W swoim kulminacyjnym momencie miał 31 km długości. Ostatni tramwaj przejechał ulicami Luksemburga w roku 1964. Pojazdy szynowe zostały zastąpione wówczas siecią miejskich autobusów.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
CAF dostarczy 43 pociągi metra do Brukseli

Prawo & Finanse

CAF dostarczy 43 pociągi metra do Brukseli

Jakub Dybalski 08 sierpnia 2016

Ekwador. CAF dostarczy 18 pociągów metra do Quito

Komunikacja

Ekwador. CAF dostarczy 18 pociągów metra do Quito

jd/inf. pras. 21 lipca 2016

CAF dostarczy 26 tramwajów do Maryland w USA

Komunikacja

CAF dostarczy 26 tramwajów do Maryland w USA

Witold Urbanowicz 19 lipca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS