Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Lublin: Nowa nazwa przystanku przy lotnisku

Dalej Wstecz
Autor:

ju/Rynek Infrastruktury

Data publikacji:
2013-10-08 15:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ju/Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin: Nowa nazwa przystanku przy lotnisku
fot. Tomasz Zugaj. lic. GNU 1.2
Już od połowy grudnia przystanek kolejowy przy terminalu lotniska w Świdniku zmieni nazwę, z Świdnik Port Lotniczy na Lublin Airport. Nowa nazwa znalazła się we wstępnej wersji nowego rozkładu jazdy – informuje „Dziennik Wschodni”.

O zmianę wystąpił zarządca portu. Przedstawicielom portu zależało na tym, aby nowa nazwa przystanku była zbieżna z nazwą miejsca docelowego.

Zmiana nazwy nie podoba się jednak burmistrzowi. Jego zdaniem utrudni ona tylko dojazd podróżnym do lotniska. - Jest taki zwyczaj, że nazwy są dwuczłonowe, np. Kraków-Balice, Poznań-Ławica, czy Łódź-Lublinek. I tak wszyscy mówią, że "wylądował w Świdniku, wyleciał ze Świdnika”. Cóż, ten, kto wykłada pieniądze, ten ma więcej praw – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Przystanek kolejowy przy terminalu lotniska w Świdniku został uruchomiony wraz z portem w grudniu ubiegłego roku. Jak pokazują statystyki, od stycznia do sierpnia sukcesywnie rośnie liczba pasażerów korzystających z kolei jako środka transportu umożliwiającego dojazd do portu lotniczego. Udział pasażerów korzystających z pociągu na początku był co prawda nieco wyższy, potem jednak ustabilizował się na poziomie 13 procent. Średnia frekwencja osób w pociągu rośnie. Z centrum Lublina do Świdnika pociąg jedzie około 15 – 17 minut.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM: Nazwy przystanków – z przedrostkami

Przestrzeń

PKM: Nazwy przystanków – z przedrostkami

Paweł Rydzyński 08 maja 2014

Przystanki PKM już z ostatecznymi nazwami

Przestrzeń

Przystanki PKM już z ostatecznymi nazwami

Witold Urbanowicz 29 kwietnia 2014

Lotnisko w Świdniku, czyli rzecz o elastycznym podejściu

Prawo & Finanse

Lotnisko w Świdniku, czyli rzecz o elastycznym podejściu

Paweł Rydzyński 24 kwietnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS