Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Lubelskie Linie Autobusowe przewoźnikiem w Lublinie

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-04-26 13:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lubelskie Linie Autobusowe przewoźnikiem w Lublinie
fot. KF
ZTM Lublin wybrał w końcu ofertę w przetargu na przewoźnika na części linii autobusowych od czerwca przyszłego roku do końca 2022 r. Przetarg ogłoszono jeszcze w zeszłym roku, a oferty otwarto w styczniu.

Przewoźnikiem będzie konsorcjum firm Lubelskie Linie Autobusowe i TRAF- LINE, które za swoje pięcioipółletnie usługi zarobi 17 590 750,95 zł brutto. Lubelski organizator transportu planował wydać w przetargu ponad 23 mln zł brutto.

W przetargu wielkość zamówienia określono na ponad 3,6 mln wozokilometrów realizowanych głównie w formie połączenia Lublina z gminą Konopnica, linie mają być obsługiwane ośmioma autobusami klasy MAXI. Od oferentów nie wymagano autobusów fabrycznie nowych, choć jednym z kryteriów był średni wiek taboru. Zwycięska oferta zakłada realizację przewozów przejazdami średnio dwuletnimi. Jedynym, który zaproponował autobusy fabrycznie nowe, był Warbus, jednak zaproponowana cena – ponad 21,8 mln zł – była zdecydowanie wyższa niż zwycięska.

W sumie swoje oferty złożyło siedmiu przewoźników lub konsorcjów. Sześć z nich zmieściło się w kosztorysie.

Autobusy, które będą wozić pasażerów powinny zmieścić minimum 90 pasażerów, w tym co najmniej 27 na miejscach siedzących. Mają być wyposażone w troje drzwi. Silniki pojazdów powinny spełniać normę emisji spalin Euro IV. Parametry ustalono w porozumieniu z władzami Konopnicy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lublin. Siedem ofert dla ZTM

Prawo & Finanse

Lublin. Siedem ofert dla ZTM

Jakub Dybalski 29 stycznia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5