Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódzki Rower Publiczny rośnie o 50 proc.

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2017-07-31 14:33
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódzki Rower Publiczny rośnie o 50 proc.
fot. Michał Borowski, Nextbike
Już od wtorku (1 sierpnia) Łódzki Rower Publiczny ruszy w nowej, większej odsłonie. Na ulicach ustawione są już nowe stacje, w poniedziałek do miasta przyjeżdżają nowe rowery. Łódzki Rower Publiczny po rozbudowie będzie liczył 1480 rowerów i stanie się porównywalny z krakowskim Wavelo. Większy system to tylko warszawskie Veturilo (4,5 tys.)

Już od 1 sierpnia Łódzki Rower Publiczny powiększy się o 28 nowych stacji. W ciągu tygodnia zostanie uruchomione kolejnych 19 stacji. Łącznie jeszcze w sierpniu mieszkańcy Łodzi będą mogli więc korzystać ze 148 stacji i 1480 rowerów. Nowe stacje zostaną uruchomione przede wszystkim poza Śródmieściem – na Bałutach, Polesiu i Widzewie.

– Łódzki Rower Publiczny powiększy się blisko o połowę. A liczba możliwych połączeń między stacjami zwiększy się dwukrotnie – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska.

Dzięki rozbudowie mieszkańcy będą mogli korzystać z rowerów publicznych nie tylko w centrum Łodzi, ale również podróżować bezpośrednio ze swojego miejsca zamieszkania do pracy i szkoły. W kolejnym etapie urzędnicy zapowiadają rozbudowę systemu do ponad 200 punktów wypożyczeń i 2000 rowerów.

Po rozbudowie zasady korzystania z Łódzkiego Roweru Publicznego nie zmienią się. Opłata inicjalna to wciąż 20 zł, pierwsze 20 minut pozostaje bezpłatne, pierwsza godzina kosztuje złotówkę, druga trzy złote, a trzecia i każda następna po 5 złotych.

W tym roku z Łódzkiego Roweru Publicznego skorzystano już ponad 800 tysięcy razy. To najlepszy wynik po warszawskim Veturilo. Z rowerów w Łodzi korzysta już ponad 80 tysięcy użytkowników. Oznacza to, że co dziewiąty mieszkaniec miasta ma już konto w systemie Nextbike.

Obok Łódzkiego Roweru Publicznego w tym roku działa również Zgierski Rower Miejski. Jest on całkowicie kompatybilny z ŁRP. Umożliwia to wypożyczanie roweru w jednym a zwrot w drugim mieście. Koszt wypożyczenia w obu miastach jest ten sam. Pilotażowy program Zgierskiego Roweru Miejskiego będzie prowadzony do końca sierpnia.


Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS