Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódzka rewitalizacja. Tramwaj na Północnej i wlotach pl. Wolności po nowemu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-05-15 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódzka rewitalizacja. Tramwaj na Północnej i wlotach pl. Wolności po nowemu
fot. Kasper Fiszer
Łódź ogłosiła kolejny przetarg na rewitalizację obszarową. Zamówieniem są objęte ulice z torowiskiem w rejonie pl. Wolności, a także w ciągu Ogrodowej i Północnej. Przewidziano m.in. przebudowę pętli przy Północnej oraz budowę dodatkowych rozjazdów na skrzyżowaniu Północnej i Nowomiejskiej.

Kolejny przetarg w ramach rewitalizacji obszarowej obejmuje kilka projektów w rejonie placu Wolności, realizowanych w formule projektuj i buduj. Zamówienie podzielone jest na pięć części. Pierwsza zakłada rozbudowę układu torowo-drogowego w ciągu ulic Ogrodowa – Północna na odcinku od ul. Zachodniej do ul. Franciszkańskiej wraz z przebudową pętli tramwajowej przy ul. Północnej i budową płyty odciążającej nad kanałem rzeki Łódki. Przewidziano dodatkowe rozjazdy umożliwiające zjazd z ul. Nowomiejskiej w ul. Północną (w kierunku ul. Kilińskiego) oraz dla zjeżdżających z ul. Północnej w ul. Nowomiejską (w kierunku Pl. Wolności). Przeznaczono na to 37 miesięcy.

Kolejne zadanie obejmuje przebudowę ul. Nowomiejskiej na odcinku od ul. Ogrodowej / Północnej do placu Wolności, na co przeznaczono 16 miesięcy. Trzecia część zakłada przebudowę ul. Pomorskiej na odcinku od placu Wolności do ul. Wschodniej. Zadanie to potrwa 16 miesięcy. Przebudowa ul. Zachodniej na odcinku od ul. Adama Próchnika do ul. Legionów powinna trwać 15 miesięcy, natomiast na budowę pasażu Róży wewnątrz kwartału Legionów – Piotrkowska – Próchnika – Zachodnia łączącego ul. Zachodnią z ul. Piotrkowską przeznaczono 24 miesiące.

Termin składania ofert mija 25 czerwca. O wyborze zadecydują cena (60%), zatrudnienie osób bezrobotnych (10%), okres gwarancji i rękojmi na roboty (15%) oraz doświadczenie kierownika budowy (15%).

Przebudowa układu torowego to konsekwencja planowanej przebudowy pl. Wolności i likwidacji znajdującej się tam pętli (tramwaje nie będą już jeździć wokół pomnika).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Od poniedziałku rewitalizacja Wschodniej

Przestrzeń

Łódź: Od poniedziałku rewitalizacja Wschodniej

Roman Czubiński 11 maja 2018

Łódź: Rewitalizacja – początek inwestycji drogowych

Przestrzeń

Łódź: Rewitalizacja – początek inwestycji drogowych

Roman Czubiński 24 kwietnia 2018

Łódź: Ostatnie przygotowania do rewitalizacji ulic

Przestrzeń

Łódź: Ostatnie przygotowania do rewitalizacji ulic

Roman Czubiński 06 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5